Uuring: Ratase toetus on seoses Ida-Virumaa probleemidega kahanenud

Jüri Ratas Kadrioru lossi ees.
Jüri Ratas Kadrioru lossi ees. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

30 protsenti Eesti elanikest eelistab peaministri kohal näha Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, kuid Ida-Virumaal on Ratas toetust mõnevõrra kaotanud, selgub veebruaris Eesti Päevalehe tellimusel läbi viidud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Küsitluse kohaselt soovis peaministrina näha Reformierakonna juhti Kaja Kallast 27 protsenti vastajatest, kirjutas Eesti Päevaleht. Üheksa protsenti vastanuist leidsid, et parim peaminister oleks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme, nelja protsendi soosik oli sotsiaaldemokraatide juht Indrek Saar, kolm protsenti vastanutest ütles, et parimaks peaministriks oleks Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

"Novembrist jaanuarini pidas Ratast parimaks võimalikuks peaministriks 35-37 protsenti valimisõiguslikke inimesi /.../ Suurema murega on Ratasel põhjust vaadata oma toetust muust rahvusest valijate seas. Keskerakonnale on see äärmiselt oluline valijate rühm - ühegi teise Eesti parlamendipartei käekäik ei olene nii palju venekeelsete valijate toetusest. Kuu ajaga on Ratase toetus muukeelsete valimisõiguslike kodanike seas kahanenud 12 protsendi võrra. 48 protsendist on järel ainult 36 protsenti," märkis ajaleht uuringule viidates ja seostas Ratase toetuse kadu põlevkivienergeetika lõpetamisega seotud töökohtade kadumisega.

Küsitlus näitas, et kui Ida-Virumaal oli mullu aprillis Ratase toetajaid valitsusjuhina 35 protsenti, siis veebruaris 24.

Ka Keskerakonna toetus Ida-Virumaal tervikuna langes sama küsitluse järgi veebruaris 38 protsendile eelnenud kuu 50 protsendilt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: