Helme Kiige võimalikust umbusaldamisest: see on kõigest üks minister ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et ajaraam apteegireformi peatamiseks on sulgunud. Helme ei välistanud sotsiaalminister Tanel Kiige (KE) umbusaldamise toetamist.

Kas on välistatud, et mingeid uusi katseid apteegireformi jõustumist ära jätta ei tule?

Riigikogus on teatavad protseduurid ja see ajaraam, ma arvan, et täna sulgus. Nüüd on piltlikult öeldes selline lugu, et luugid kinni, torm tuleb ja vaatame, mis juhtub.

Kui apteegireformi jõustumisega tuleb sadu miljoneid eurosid kahjunõudeid ja mõned maapiirkondade apteegid tõesti oma uksed sulgevad, mis siis saab? Kes selle eest vastutab?

Seda vastutust hakatakse siis tõenäoliselt veeretama. Aga viis aastat tagasi see seadus vastu võeti, seda on üritatud vahepeal ka muuta, Reformierakond ise on aasta tagasi enam-vähem analoogse eelnõu esitanud. Mul on väga kahju, et nad täna seda ei toetanud. Kahjuks nende sellist vabaturumajandust ja liberaalset turumajandust toetavad instinktid täna kadusid kuhugi ära. Ja isegi vaadates oma südametunnistust ja südame põhja, nagu Kaja Kallas soovitas presidendi vastuvõtul, nad neid instinkte sealt kahjuks üles ei leidnud.

Aga kui midagi drastiliselt muutub, kas siis teie hinnangul peaks keegi vastutama ja kes see siis olema peaks?

Kui midagi juhtuma hakkab, siis me peame eelkõige sellest kriisist ja sellest olukorrast väljapääsu otsima hakkama. Kui me praegu vaatama, et 200 apteeki läheb kinni, 27 000 inimest jäävad ilma senise apteegi teenuseta ja umbes 100 000 inimest peavad hakkama käima apteegis kaugemal kui nad on seni käinud. Ja enamik apteeke, mis kinni lähevad, mõjutavad meie hajaasustsue ja maapiirkondade elanikke.

Juhul kui aprillis umbusaldatakse sel teemal sotsiaalminister Tanel Kiike, kas EKRE häältega võib samuti arvestada?

Eks me siis seda vaatame.

Kas olete valmis tagajärgedeks kui teie fraktsioonist need hääled ikkagi tulevad koalitsioonipartneri vastu?

Aga see on kõigest üks minister.

Mis teie hinnangul 1. aprillist konkreetselt juhtub?

Tõenäoliselt lähevad apteegid kinni. Ma tunnen väga suurt muret. Koroonaviirus on tulekul ja kui meil lähevad apteegid kinni, siis see ei ole lihtsalt niisama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: