Euroala inflatsioon aeglustus veebruaris 1,2 protsendile

Euroopa Keskpank (ECB) Frankfurdis.
Euroopa Keskpank (ECB) Frankfurdis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroala aastainflatsioon aeglustus Eurostati kiirhinnangu kohaselt veebruaris jaanuariga võrreldes 0,2 protsendipunkti võrra 1,2 protsendile.

Jättes kõrvale volatiilsed energia- ja toiduhinnad oli baasinflatsiooniks 1,2 protsenti, võrreldes jaanuarikuu 1,1 protsendiga, selgub Eurostati andmetest.

Kõige kiiremini kasvasid veebruaris toidu, alkoholi ja tubaka hinnad, mis kallinesid aastaga 2,2 protsendi võrra, jaanuaris tõusid sama kategooria hinnad 2,1 protsendi võrra. Teenuste hinnad kerkisid 1,6 protsenti, 0,1 protsendipunkti enam kui jaanuaris.

Tööstuskaupade hinnad, energia välja arvatud, kerkisid 0,5 protsenti, jaanuaris 0,3 protsenti; energiatoodete hinnad aga langesid möödunud kuul 0,3 protsenti, jaanuaris sama näitaja tõusis 1,9 protsenti.

Euroopa Keskpanga (ECB) rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: