Pärnu linnapea umbusaldamine kukkus läbi

{{1583410260000 | amCalendar}}
Foto: Verner Vilgas / ERR

Umbusaldusavaldus Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse vastu kukkus läbi - Pärnu linnavolikogu 39 liikmest hääletas selle poolt 19 ja vastu oli 20 volikogu liiget.

Umbusaldusavalduse esitasid 19 Reformierakonna ja Isamaa fraktsiooni kuuluvat volikogu liiget. Nendega liitus sotsiaaldemokraat Kalev Kaljuste.

Jõudude tasakaal muutus pärast seda, kui Isamaasse kuuluv abilinnapea Meelis Kukk loobus abilinnapea kohast ja taastas volikogu liikme volitused. Umbusaldamiseks olnuks vaja volikogu enamuse tahet ehk 20 volikogu liikme toetust.

"Alati poliitikas on nii, et võimust ei saa kinni hoida, kui on näha, et tegelikult on koalitsioonis tõsised probleemid. Värske õhk alati toob hapnikku juurde ja seda on Pärnule väga vaja," tõdes linnavolikogu esimees, Isamaa liige Andres Metsoja "Aktuaalsele kaamerale".

Valimisliit Pärnu Ühendab, Keskerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) soovivad Pärnus moodustada uut koalitsiooni, kuhu kuuluks Isamaa asemel EKRE.

Peatne võimuliit oli umbusalduse läbikukkumises nii kindel, et koalitsioonilepe allkirjastati neljapäeva hommikul enne volikogu istungit. Uues võimuleppes pole midagi väga uut.

"Põhimõtteliselt on see endise koalitsioonileppe jätkamine. Jah, on väiksemaid muudatusi sisse tulnud seoses uue partneri EKRE-ga, aga ka nemad on väga seda meelt, et esmane on kolmas sild ära teha ja siis muud investeeringud," rääkis Kosenkranius "Aktuaalsele kaamerale".

EKRE-le sillutas tee koalitsiooni Isamaa, ise nad selleks aktiivset tööd tegema ei pidanudki. Aga EKRE loodab, et saab koalitsioonis hakkama.

"Eks me natuke õpime, me alles nii värske jõud. Aga meil on kogemustega inimesi ka olemas," rääkis EKRE fraktsiooni esimees Heldur Paulson. EKRE otsustab oma abilinnapea kandidaadi esmaspäevaks.

Neljapäevasel volikogu istungil esitasid uue koalitsiooni loojad koos Meelis Kukega umbusaldusavalduse volikogu esimehele Andres Metsojale ja piirkondliku arengu komisjoni esimehele Mati Sutile. Mõlemad kuuluvad Isamaasse.

Umbusaldusavaldusi hakatakse arutama 11. märtsil kell 12 algaval Pärnu linnavolikogu istungil. Erakorralisel istungil vabatatakse ametist abilinnapea Siim Suursild ja ametisse nimetatakse uus abilinnapea.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: