Isamaa astus Pärnu koalitsioonist välja

{{1582017720000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Pärnus astus senises koalitsioonist välja Isamaa erakond, mispeale asub Valimisliit Pärnu Ühendab läbirääkimistesse senise koalitsioonipartneri Keskerakonna ja EKRE-ga, kes siiani oli opositsioonis.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles ERR-ile, et Isamaa fraktsiooni liige Andres Metsoja kinnitas talle teisipäeva hommikul, et Isamaa soovib võimuliidust välja astuda ja hakata pidama plaani alternatiivse võimuliidu loomiseks Reformierakonnaga.

"Isamaa otsus- koalitsioonist välja astuda - sai meile teatavaks juba esmaspäeval meedia vahendusel. Teisipäeva hommikul küsisin Andres Metsojalt üle, kas see vastab tõele ja ta kinnitas seda," ütles Kosenkranius.

Kosenkranius rääkis, et esmaspäeva hilisõhtul toimus valimisliidu Pärnu Ühendab üldkoosolek ja juba homme alustatakse läbirääkimisi uue võimuliidu loomideks Keskerakonna ja EKRE-ga.

"Pärnu Ühendab valimisliit on kindlasti oma inimestelt saanud mandaadi, et hakata looma uut koalitsiooni. Kindlasti alustame läbirääkimisi ja vaatame, kuhu me jõuame," lausus Kosenkranius.

Kosenkraniuse sõnul lähevad Keskerakonnaga läbirääkimised ilmselt sujuvalt. "Me oleme nendega kaks ja pool aastat koalitsioonis olnud ja koalitsioon on väga ladusalt toiminud," sõnas linnapea. "Küsimus on, millised saavad olema läbirääkimised kolmanda osapoolega, aga ma olen optimistlik," rääkis Kosenkranius.

Valimisliidul Pärnu Ühendab, Keskerakonnal ja EKRE-l on Pärnu volikogus kokku 20 kohta, Isamaal ja Reformierakonnal aga 19 kohta.

Andres Metsoja ütles ERR-ile, et veel ei saa öelda, et Isamaa oleks opositsioonis. Tema sõnul otsib Isamaa kolmandat või ka neljandat partnerit lisaks Reformierakonnale. "Me hoiame avatud diskussiooni kõikiga, oleme kõigiga konsulteerinud," ütles ta.

Linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees Heldur Paulson kinnitas, et erakond sai Isamaalt ja Reformierakonnalt ettepaneku kõnelusteks juba mitu nädalat tagasi. Esmaspäeva õhtul otsustati aga valimisliidu ettepaneku kasuks.

"Esiteks on nendel ju poole rohkem kohti kui meil ja me jääksime seal Väikseks Peetriks Suurte Peetrite kõrvale. Ja teiseks muidugi, ma tunnen neid inimesi liiga palju. Ma olen ju endine IRL-i liige lausa Pärnumaa juhatusest ja ma tean, et nende sõna ei maksa suurt midagi," põhjendas Paulson, miks lükati Isamaa ettepanek tagasi.

Valimisliit Pärnu Ühendab, Isamaa ja Keskerakond moodustasid koalitsiooni 2017. aasta sügisel. 39-liikmelises volikogus sai valimisliit seitse, Isamaa kümme ja Keskerakond seitse kohta, Reformierakond ja EKRE jäeti opositsiooni. Valimisliidu fraktsiooniga liitus hiljem ka ainus volikokku pääsenud sotsiaaldemokraat.

 

Toimetaja: Ester Vilgats, Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: