ERR Moskvas: ekspertide hinnangul peaks Putin ja Erdogan jõudma Süüria osas ajutise kokkuleppeni

Foto: ERR

Vene eksperdid ütlesid neljapäeval enne Türgi ja Vene presidendi Recep Tayyip Erdogani ja Vladimir Putini kohtumist Moskvas, et riigipeadel ei jää muud üle, kui leppida kokku vähemalt ajutine vaherahu, sest Türgi ja Vene vägede otsene kokkupõrge ei ole ei Ankara ega ka Moskva huvides.

Rahvusvaheliste suhete instituudi dotsendi Nikolai Topornini sõnul võivad Erdogan ja Putin jõuda ajutise kompromissini. "Osalised kehtestavad taas deeskaleerimise tsoonid, joonistavad kaardile, kes ja kus võib olla ning kes on terroristid ja kes mitte. Ma saan aru, et kõigis küsimustes on võimatu kompromissi leida, kuid tundub, et osapooled soovivad jõuda kompromissini vähemalt võtmeküsimustes," rääkis Topornin "Aktuaalsele kaamerale".

"Miks peaks Moskva arvestama Türgi positsiooniga? Kaugel toimuv sõjateater. Isegi kui me kujutame ette - nagu seda meie inforuumis tehakse -, et Türgi ja Venemaa vahel puhkeb sõda, siis taktikalist tuumarelva kasutamata ei lõpe see Venemaa jaoks kuigi hästi," rääkis Uue Türgi uurimiskeskuse direktor Juri Mavašev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: