AirBaltic tühistab koroona tõttu kõik Milano ja Verona lennud

Air Baltic.
Air Baltic. Autor/allikas: Air Baltic

Läti lennufirma airBaltic otsustas tervishoiu ja turvalisuse kaalutlustel viivitamatult tühistada kõik oma lennud Milano ja Veroona suundadel kuni aprilli lõpuni.

Pühapäeval jõudis airBalticuni informatsioon, et ühel reisijatest, kes lendasid laupäeval Milanost Riiga, oli diagnoositud uus koroonaviirus COVID-19.

Sama lennuga tulnud reisijate arv oli 39, kellele lisaks viibis lennukis viis meeskonnaliiget. AirBaltic informeeris seejärel kõiki asjassepuutuvaid valitsusasutusi. 

Lennufirma otsustas seetõttu kuni aprilli lõpuni Milanosse ja Veronasse mitte lennata. Reisijad, kellel on kehtivad broneeringud selleks perioodiks tühistatud lennusuundadel, saavad vajaliku lisainfo oma võimaluste kohta otse airBalticult. 

Lätis leidis kinnitust kolmas koroonajuhtum

Lätis leidis kinnitust kolmas uude koroonaviirusse COVID-19 nakatumise juhtum, teatas pühapäeval tervishoiuministeerium.

Haiguste kontrolli ja ennetuskeskuse andmetel haigestus sama naise perekonnaliige, kelle nakatumisest teatati varem pühapäeval. Mõlemad külastasid Itaaliat ja lendasid 7. märtsil Milanost airBalticu lennuga Riiga.

Samal lennul oli 39 inimest, nende seas 24 Lätist.

Haiguste kontrolli ja ennetuskeskus selgitas välja kõik reisijad ja meeskonnaliikmed. Neile on tehtud ettekirjutus jääda kaheks nädalaks koju karantiini.

Esimene kinnitust leidnud Covid-19 viirusse haigestumise juhtum Lätis registreeriti esmaspäeval. Riia elanik naasis 29. veebruaril Münchenist Riiasse, enne seda aga külastas Itaaliat. Ta haigestus kergelt ja juba teisipäeval kirjutati haiglast välja.

Läti esimene koroonasse haigestunu oli naine, kes saabus 29. veebruaril lennukiga Münchenist Riiga. Sel teisipäeval lubati ta haiglast koju.

Lätis on nüüdseks koroonaviiruse analüüs tehtud 222 inimesel, nakatumine on kinnitust leidnud kahel juhul.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: