Läti kodaniku kordusproov koroonaviirust ei näidanud ja ta sai haiglast koju

Foto: Jürgen Randma/ Riigikantselei

Lätis pääses teisipäeval haiglast koju naine, kellel diagnoositi esmaspäeval koroonaviirus Covid-19, kui kellel kordusanalüüs viirust ei näidanud. Samas on nüüd tekkinud Lätis kõhklused analüüside usaldusväärsuse pärast.

Esmaspäeva hommikul näitas proov naisel Covid-19 viirust ja ta viidi nakkushaiglasse. Haiglas naise enesetunne paranes ning esmaspäeva õhtul võeti temalt kordusproov. Teisipäeva hommikul selgus, et kordusproov koroonaviirust naisel ei näidanud, vahendab Läti rahvusringhääling LSM.

Ka naise laps, kes oli haiglas teist tüüpi viiruse pärast, pääses haiglast koju.

Läti nakkushaigla peaarst Baiba Rozentale ütles, et kuna naine pole enam koroonaviirusega nakatunud, siis ei ohusta ta ka teisi inimesi, kellega kokku puutub.

Arst märkis, et nakkushaiguste puhul pole see midagi erilist, kui muidu terve ja tugeva immuunsusega inimene vabaneb nakkusest kiiresti. Nii juhtus tema hinnangul ka sel korral.

Naine pääses küll kodusele ravile, kuid peab ohutuse huvides 14 päeva siiski olema isoleeritud.

Haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse hinnangul tuleks aga nüüd, arvestades, et Läti kodaniku proovid andsid vastuolulisi tulemusi, tegema alati ka teise proovi.

Keskuse juht Juri Perevoštšikov ütles, et niisuguses olukorras tuleks tugineda mitmele analüüsile. Ta selgitas, et kui viiruse hulk inimese kehas ei ole suur, siis võib proov anda nii negatiivseid kui ka positiivseid tulemusi.

Keskus tuletas meelde, et isegi kui inimesel on koroonaviiruse proov olnud negatiivne, peaks ta olema 14 päeva karantiinis ja enda tervist jälgima. Kui sümptomid püsivad, siis tuleks teha uus analüüs.

Läti valitsus eraldas teisipäeval tervishoiuministeeriumile hädaabifondist täiendavad 2,6 miljonit eurot Covic-19 diagnoosimiseks ja selle vastu võitlemiseks.

Läti kodanik saabus 29. veebruaril lennukiga Münchenist Riiga. Enne seda viibis naine koos perekonnaga viirusest haaratud Itaalia piirkonnas. Eesti terviseamet jõudis juba ühendust võtta ka samal lennul olnud Eesti kodanikega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: