Terviseamet on suhelnud koroonaviirusesse nakatunud lätlasega kokku puutunud eestlastega

Terviseamet on suhelnud kõigi eestlastega, kes on kokku puutunud koroonaviirusesse nakatunud Läti kodanikuga.

Koroonaviirusesse nakatunud Läti kodanikuga kokku puutunud lähikontaktsete hulgas on temaga samal lennul viibinud 15 Eesti kodanikku.

Lähikontaktseteks loetakse lennukis viibinutest need inimesed, kes istuvad nakatunuga samas reas või kaks rida ees- või tagapool.

Lähikontaktis olnute tervist jälgitakse aktiivselt ehk inimesel tuleb 14 päeva kodus viibida ja iga päev oma tervist puudutavatele küsimustele vastata.

Lätlasega samal reisil viibinud tavakontaktsetega ehk nakatunust kaugemal istunud Eesti päritolu reisijatega suhtlemine on praegu käimas. Nendel reisijatel palub amet enda tervislikku seisundit kahe nädala jooksul tähelepanelikult jälgida.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure, näiteks hingamisraskused korral tuleks helistada hädaabinumbrile 112.

Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Läti esimene koroonaviirusesse nakatunu saabus Riiga 29. veebruaril Münchenist väljunud lennuga BT226.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: