Trump pakub välja majanduse leevendusmeetmed, võimalik maksukärbe

President Donald Trump.
President Donald Trump. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

President Donald Trumpi administratsioon kavandab kohtumist USA seadusandjatega, et pakkuda välja majanduslikke leevendusmeetmeid koroonaviiruse mõjude ohjeldamiseks. Muu hulgas on võimalik tööjõumaksude alandamine.

"Me kohtume esindajatekoja ja senati vabariiklastega ning üldse kõigiga, et arutada võimalikke maksukärpeid ja muid meetmeid, mis ettevõtetele leevendust tooksid," sõnas Trump esmaspäeval.

Trumpi sõnul täpsustab ta rakendatavaid meetmeid põhjalikumalt teisipäevasel pressikonverentsil.

President kiitis samas administratsiooni pingutusi viiruspuhangu vastu võitlemisel. Trump ütles, et viirus üllatas maailma, kuid meedia ja demokraadid on kriisi veelgi tarbetult paisutanud.

USA keskpank kutsus enne seda panku üles tegema leevendusi laenuvõtjatele, keda on mõjutanud uue koroonaviiruse haiguspuhang. "Pangad peaksid konstruktiivselt töötama koos laenuvõtjate ja klientidega viiruspuhangust mõjutatud kogukondades," märgiti avalduses.

ÜRO ökonomistid hoiatasid esmaspäeval, et uue koroonaviiruse puhang võib maailma majandusele sel aastal maksma minna 1-2 triljonit dollarit. ÜRO kaubandus- ja arengukonverents (UNCTAD) ütles raportis, et Covid-19 viiruse epideemia surub mõned riigid majanduslangusse ning aeglustab märkimisväärselt maailma majandust tervikuna.

UNCTAD ütles, et puhang võib suruda maailma majanduskasvu allapoole 2,5 protsenti, mida peetakse maailma majandusele languse lävendiks.

USA rahandusministri sõnul on riigi majandus vastupidav

USA rahandusminister Steven Mnuchin avaldas esmaspäeval arvamust, et Ühendriikide majandus on kõige vastupidavam kogu maailmas ja parajasti kõigest hoolimata heas seisus.

"Me ei saa olla rohkem rahul, sest presidendi majandusprogrammid, maksukärped, regulatsioonide leevendamine ja kaubanduslepped on viinud majanduse väga heale positsioonile," rahustas Mnuchin ajakirjanikke.

USA tähtsamad aktsiaturud sööstsid suurelt miinusesse

USA tähtsamad aktsiaturud sööstsid esmaspäeval suurelt miinusesse seoses naftahindade kukkumisega ja murega uue koroonaviiruse mõjude pärast maailmamajandusele.

Tööstusindeks Dow Jones langes 7,8 protsenti 23 851,02 punktile.

S&P 500 langes 7,6 protsenti ja sulgus tasemel 2746,56 punkti.

Tehnoloogiaindeks Nasdaq langes 7,3 protsenti tasemele 7050,68.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: