Hiina lõdvendab Hubei provintsis liikumispiiranguid

{{1583844180000 | amCalendar}}
Hiina president Xi Wuhanis.
Hiina president Xi Wuhanis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Hiinas koroonaviiruse epitsentris Hubei provintsis lõdvendatakse reisipiiranguid ja lubatakse tervetel inimestel provintsi piires ringi liikuda, teatasid ametnikud teisipäeval.

Hubei on alates jaanuarist olnud karantiinis, mis mõjutab umbes 56 miljonit inimest, kuid viimastel nädalatel on haigusjuhtude arv vähenenud.

Ametnike sõnul antakse elanikele telefonirakenduse kaudu värviline tervisekood. Keskmise ja madala riskiga piirkondades rohelise koodi saanud inimestel lubatakse provintsis ringi liikuda. Ei viidatud, et inimestel lubataks provintsist lahkuda ja karantiini lõdvendamine ei näi puudutavat provintsi pealinna Wuhani.

Hiina president Xi Jinping külastas linna teisipäeval esmakordselt pärast selle muutumist koroonaviiruse epitsentriks.

Ametnike sõnul lubatakse reisida vaid rohelise koodiga inimestel, see tähendab, et viirusekandjatega kontakt puudub, ning seda vaid juhul, kui nad tulevad madala- või keskmise riskiastmega piirkondadest.

Kinnitust leidnud või viirusekandja kahtlusega isikutele antakse punane kood ning kollane kood tähedab kontakti kinnitust leidnud viirusekandjaga. Kõik punase koodi saanud inimesed tuleb panna karantiini.

Linnu, maakondi ja regioone, kus viimase kahe nädala jooksul pole olnud uusi nakatunuid, peetakse madala riskiastmega piirkondadeks.

Teisipäeval teatati vaid 17 uuest nakatunust Hubei provintsis, Wuhanis.

Enamik Hiina koroonaviiruse tagajärjel surnud 3136 inimesest ning 80754 haigestunust on pärit Hubeist, neist omakorda suurem osa Wuhanist.

Xi Jinping: Hubeis ja Wuhanis on viirus "sisuliselt" kontrolli all

COVID-19 on selle Kesk-Hiina epitsentris Hubei provintsis ja Wuhani linnas "sisuliselt kontrolli alla saadud", ütles teisipäeval Hiina president Xi Jinping.

"Olukorra stabiliseerimisel ning kursi muutmisel Hubeis ja Wuhanis on saavutatud esialgset edu," vahendas riiklik uudisteagentuur Xinhua presidendi avaldust pärast Xi esimest külaskäiku linna alates kriisi puhkemisest jaanuaris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: