Läti kuulutas koroonaviiruse pärast välja eriolukorra

{{1584011880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Lätis kuulutati seoses koroonaviiruse COVID-19 levikuga neljapäeval välja eriolukord, ütles peaminister Krišjanis Karinš.

Eriolukord kehtib 14. aprillini.

Institutsioonide töö koordineerimise eest eriolukorras määrati vastutama tervishoiuministeerium.

Laste hoidmiseks lasteaias peavad vanemad juba reedel, 13. märtsil esitama kirjaliku kinnituse, et lapsed ja pere ei ole külastanud viirusest kõige rängemini haaratud riike ja piirkondi, pole olnud kontaktis COVID-19 põdejatega ja nendega ühenduses olnud isikutega.

Samuti peavad nad kinnitama, et neil pole võimalik muul viisil laste järelevalvet tagada. 

Katkestatakse vahetu õppetöö kõigis haridusasutustes. Alates 13. märtsist hakkab see toimuma kaugõppena, välja arvatud tsentraliseeritud eksamid. 

Ajutiselt katkestatakse kõikide huvi- ja spordiringide töö. 

Reedest on tühistatud ka kõik enam kui 200 osavõtjaga avalikud üritused, koosolekud, rongkäigud ja piketid.

Eriolukorra ajal soovitatakse valitsus- ja munitsipaalasutustel osutada teenuseid kaugtööna. 

Reisifirmadele on tehtud ülesandeks võimalusel planeeritud reisid edasi lükata ning mitte kavandada uusi viirusest haaratud riikidesse ja piirkondadesse. Asutustel ja ettevõtetel soovitatakse tühistada ja edasi lükata töölähetused neisse paikadesse ega mitte planeerida uusi.

Ühtlasi julgustatakse kõiki inimesi hoiduma välisreisidest.

COVID-19 mõjutatud piirkondadest naasvaid ja nendega kokku puutunud inimestel tuleb järgida erilisi ettevaatusabinõusidm sealhulgas jälgida 14 päeva oma tervislikku seisundit ja kaks korda päevas kehatemperatuuri mõõta.

Inimestel, kellel on ilmnenud hingamisteede nakkuse sümptomid nagu nohu, köha, kurgupõletik, palavik ja hingamisraskused peavad viivitamatult helistama abi saamiseks telefonil 113.

Viiruse leviku piirkondadest naasvail inimeste palutakse tungivalt mitte seada ohtu ümbritsevaid inimesi, vähendades otsekontakte – mitte võtta vastu külalisi, mitte külastada avalikke paiku, mitte käia tööl, võimalusel mitte kasutada ühiskondlikku transporti.

Toidu ja muude esmatarbekaupade ostmisel soovitatakse kasutada kojutoomisteenust, vältides otsekontakte kojutoojaga või paludes kauba vastu võtta lähedastel, kes jätavad toidukotid ukse juurde. 

Muude võimaluste puudumise korral võib poodi külastada meditsiinimaskiga ja vältida tipptundi, hoides teiste ostjate ja müüjatega kuni kahemeetrist distantsi. 

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas COVID-19 tõve kolmapäeval ametlikult pandeemiaks. WHO juhi Tedros Adhanom Ghebreyesuse sõnul jätkab juhtumite, surmade ja mõjutatud riikide arv lähipäevadel ja -nädalatel kasvamist.

Leedus ei ole uusi koroonajuhtumeid registreeritud

Leedus ei ole neljapäevahommikuse sisuga registreeritud ühtki uut COVID-19 nakatumise juhtumit, teatas valitsus.

Kõik kolmapäeval tehtud 31 analüüsi andsid negatiivse vastuse.

Seni on Leedus koroona diagnoositud kolmel inimesel: Šiauliais elaval naisel ja Kaunases elaval paaril. Kõik nad said nakkuse Põhja-Itaaliast.

Analüüse on Leedus tehtud 321 inimesele.

Nakkusohtlikest piirkondadest naasnud inimesi, keda jälgitakse, on 6767.

Vilniuses suletakse 5 nädalaks, lasteaiad, koolid ja ülikoolid

Vilniuse linnavõimud otsustasid sulgeda viieks nädalaks lasteaiad, koolid, ülikoolid ja lõbustusasutused.

Linnavalitsuse haldusjuht Povilas Poderskis kirjutas alla reedest kehtima hakkavale korraldusele peatada kõik üle 100 inimesega kogunemised kinnistes ruumides ning sulgeda pealinna muuseumid, kinod, spordiklubid ja muud sellelaadsed asutused.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: