Pärkna: piirikontrolli fookus on suurematel kolletel

Eesti-Läti piir Valgas
Eesti-Läti piir Valgas Autor/allikas: PM/Scanpix

Reedest sisse viidud piirikontrolli fookus on eelkõige suurematel haiguskolletel ja sealt tulevatel inimestel, rääkis ERR-ile politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja teabehalduse ja menetluse alal Priit Pärkna.

"Oleme kokku leppinud protseduurilised detailid ja siinkohal räägime suurematest piiriületuskohtadest nagu Eesti välispiir, Schengenist, sadamatest ja Lõuna-Eesti suuremad piiriületuskohad Ikla ja Valga," rääkis Pärkna, lisades, et "kui tekib vajadus ja ootus seda enam vaja teha, siis loomulikult laiendame oma tegevusi.

"Rõhutan, et väiksemaid piiriületuskohti kasutavad ennekõike kohalikud inimesed, kes käivad külas sõpradel ja tuttavatel ning sealtkaudu viiruse üle toomise oht on mõneti väiksem," seletas Pärkna.

Vastates küsimusele võimalikest ummikutest piiriületuskohtades, mainis Pärkna, et süsteem on ehitatud selliselt, et see peaks kinni ja häiriks võimalikult vähe inimesi piiril.

"Loomulikult see võib tuua kaasa pikemaid ootamisi, kuid loodan, et inimesed on mõistvad ja see on meie kõigi tervise nimel," lisas Pärkna.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: