Galerii: Kuressaare haigla käivitas drive-in testimise

{{1584191700000 | amCalendar}}

Kuressaare haigla kiirabil oli laupäeva hommikul koroonaviiruse proovide võtmisel umbes 36 tunnine järjekord, mistõttu otsustas haigla juhtkond, et need, kes olid häirekeskuse kaudu ootel, saavad testi teha ka haigla ees parklas otse autost.

Kuna inimeste mure oma tevise suhtes on suur, siis moodustus kohati prooviandjate autodest lausa järjekord.

Kuressaaare haigla ravijuht Edward Laane ei osanud öelda, kas selline haigla parklas proovide võtmine on ajutine, et likvideerida hetkel tekkinud järjekord või hakatakse Kuressaare haigla parklas koroonaproove võtma ka järgnevatel päevadel.

Laane ütles ka, et Kuressaare haigla seisukoht on, et iga inimene, kes seda soovib, peaks saama ennast testida. Kuigi terviseamet on varasemalt väitnud vastupidist, ei pea ta seda nüüd, kus haigus on laialdaselt levinud, enam vajalikuks.

Laane rõhutas ka seda, et inimesed püsiksid võimalusel kodus kuna viirus on väga nakkav. Ta ei välistanud võimalust teiste riikide näidete põhjal, kus nakatunuid on koguni 60-70 protsenti, et sama olukord võib tekkida ka Saaremaal.  

Kuressaaare haigla ravijuhi sõnul on Saaremaalt viidud juba üks koroonapatsient ka Pärnu haiglasse.

Kuressaare haigla teatas reede õhtul sotsiaalmeedias, et koroonaviiruse tuvastamiseks antavate proovide ooteaeg ulatub 36 tunnini, kuna napib personali, kes sellega tegeleks. Terviseamet vastas, et teab olukorrast nin tegeleb selle lahedamisega.

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: