Kultuuriasutuste sulgemine tõi inimesed loodusesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Nüüd kui kõik kultuurisündmused on ära jäetud ja ka veekeskused ei tööta, on paljud inimesed rohkem oma pere keskel vabas looduses.

Neid, kes parema tervise ja reipama meeleolu nimel looduses jalutamas käivad on Järvamaal kogu aeg olnud, aga pühapäeval, kui kõik rahvakogunemised on keelatud, olid pargid, kergliiklusteed ja matkarajad tavapärasest rahvarohkemad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nii mõnigi looduses viibija tunnistas, et koonaviiruse oht sunnib tervise eest rohkem hoolt kandma, aga paljudel on liikumine juba veres.

"Ikka tuleb värskes õhus ka liikuda. Ei saa ju ennast ära blokeerida. Teine asi oleks muidugi see, kui oleks tulnud kuskilt koldest, siis tuleb kindlasti ka teiste peale mõelda," rääkis Tõnu.

"Just rääkisime perearstiga - ikkagi liikuda, mitte istuda toas nelja seina vahel, kui ei ole otseselt tulnud sealt piirkonnast," ütles Ülle.

"Tahtsin kultuurimajja minna, aga seal ei tule kevadpidu, piletid osteti tagasi. Nii et kõik on korras," rääkis Maie.

"Siis kui saan, ikka õue, ikka õue. Tervisele on hea, liikumine on alati hea, siis ei tule haigused ka külge," rääkis Urve.

"Viirus ajas välja. Aga kui päike välja tuleb siis ikka ka," rääkisid Karmen ja Veiko.

Väätsa looduskaitseala parkla ei suutnud pühapäeval autosid ära mahutada. Tuldi ilusast ilma ja loodust nautima, aga ka piknikku pidama.

"Et siseruumides ei saanud lapsed sünnipäeva pidada, siis mõtlesimegi, et tuleme oma seltskonnaga kõik siia värskesse õhku. Tegime väikese rabamatka ja nüüd teeme väikese pikniku," rääkis Malle.

Kui pealinna rahvas eelistab puhata Pirita kandis, siis tavapärasemast rohkem inimesi käis looduses kõikjal üle Eesti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: