Lukašenko väitel on Venemaal koroonaviiruse olukord tegelikult ränk

{{1584363900000 | amCalendar}}
Valgevene president Aleksandr Lukašenko.
Valgevene president Aleksandr Lukašenko. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Valgevene president Aleksandr Lukašenko väitis esmaspäeval, et Venemaal on olukord koroonaviirusega ränk ja meediasse ei jõua selle kohta kogu teave.

"Nagu eile ütles Venemaa peaminister, on neil tulekahju: meedia ei edastanud kõike. Neil on raske olukord," ütles Lukašenko kohtumisel presidendikantselei juhi Igar Sjargejenka ja julgeolekunõukogu riigisekretäri Andrei Ravkaviga.

Võrrelnud kahe riigi suurust, märkis president, et Valgevene peaks pelgama, et tohutu Venemaa nakatab ta viirusega.

"Meie peame seda olukorda kartma, miks teie Valgevenet kardate? Seejuures meie sellise kontrolli ja küsimusse suhtumise juures. Tehkem seda koos - ei, sulgesid piiri. Mis parata, see on nende asi," rõhutas Lukašenko. 

Vene peaminister Mihhail Mišustsin teatas esmaspäeval, et Venemaa sulges piiri Valgevenega.

Valgevene on seni teatanud 36 uude koroonaviirusesse nakatunust.

Valgevene ei ole Vene piiri veel sulgenud

Valgevene piirivalve ei ole esialgu langetanud mingeid otsuseid Vene piiri sulgemise kohta, ütles piirivalve pressiesindaja Anton Bõtskavski.

"Riikliku piirivalvekomitee tasemel ei ole praeguseks hetkeks (Vene piiri sulgemiseks) mingeid otsuseid langetatud. Mis puudutab selle otsuse põhimõtet, tuleks see võtta vastu samamoodi nagu Venemaal, valitsuse tasandil," ütles Bõtskavski esmaspäeval Interfaxile.

Valgevene välisministeerium ei ole Venemaalt esialgu saanud mingit ametlikku teadet piiri sulgemise kohta koroonaviiruse pärast, ütles välisministeeriumi pressiesindaja Anatoli Glaz.

"Välisministeeriumil puudub praegu täielik ja ametlik teave, sellega seoses uurime olukorda, pidades sidet Vene ametivendadega," sõnas Glaz Interfaxile. 

Lukašenko: uue koroonaviiruse vastu aitab traktoriteraapia

Valgevene president Aleksandr Lukašenko kannustas esmaspäeval inimesi töötama maal ja sõitma traktoriga, et üle saada koroonaviiruse epideemiast.

Endine kolhoosidirektor, kellele meeldib rõhutada oma sidemeid maapiirkondade ja sealsete elanikega, ütles televisioonis üle kantud kohtumisel ametnikega, et viiruse suhtes pole vaja mingit paanikat.

"Teil tuleb vaid töötada, eriti praegu, külades," ütles Lukašenko. "Televisiooni on tore vaadata. inimesed töötavad traktoritel, keegi ei räägi viirusest."

"Traktorid ravivad igaüht. Põllud ravivad igaüht," seletas ta.

Valgevene oli Nõukogude Liidu ajal tuntud oma traktoritega Belarus ning Minski traktoritehas tegutseb ka praegu.

Oma lahenduse viirusele on välja pakkunud ka Türkmenistani president Gurbangulõ Berdõmuhammedov. Reedel soovitas ta sisse hingata hariliku peeganumi (Peganum harmala) põletamise suitsu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: