Vene konstitutsioonikohus tunnistas põhiseaduse muudatused seaduspärasteks

Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Autor/allikas: SCANPIX/Zuma Press

Vene konstitutsioonikohus tunnistas esmaspäeval oma veebilehel avaldatud otsuses põhiseaduse muutmise eelnõu nii sisu kui vastuvõtmise vormi poolest põhiseadusega vastavuses olevaks.

Konstitutsioonikohtu otsus on lõplik ega kuulu edasikaebamisele ning jõustub pärast ametlikku avaldamist, kehtib otse ega vaja teiste asutiste või isikute kinnitust ning saadetakse otse Venemaa presidendile, rõhutati tekstis.

10. märtsil tegi valitsuspartei Ühtne Venemaa seadusandja Valentina Tereškova ettepaneku loobuda presidendi ametiaja piirangutest või kirjutada ühte eelnõu paragrahvidest sisse säte, et pärast uue põhiseaduse jõustumist on praegusel presidendil, nagu ka igal teisel kodanikul õigus saada valitud riigipeaks.

Riigiduumasse isiklikult kohale saabunud Venemaa president Vladimir Putin oli nõus põhiseadusmuudatustega, mis annavad talle võimaluse jätkata presidendiametis ka pärast praeguste ametiaegade lõppemist. Riigiduuma kiitis plaani kiirelt heaks ning seni vajaski see veel vaid heakskiitu konstitutsioonikohtus ja 22. aprilliks määratud referendumil.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: