Politsei lubab, et piiriületus Iklas muutub kiiremaks

{{1584463380000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Vaatamata politseiametnike ning maksu- ja tolliameti töötajate pingutustele oli teisipäeva õhtul autode järjekord Ikla piiripunktis kilomeetreid pikk. Lääne politseiprefekt tõdes, et juurde on vaja töökohti andmesisestajatele, kuna just andmete kontrollimise ja sisestamise taga tuleb oodata. Aga lahendus leitakse, lubas prefekt "Aktuaalse kaameraga" vesteldes.

Südaöösel suleti betoonplokkidega Vana-Ikla piiripunkt, nii et seda varuvarianti piiriületajatel enam pole. Niisamuti on kinni teisedki väiksemad piiripunktid ja see tõstab Ikla koormust veel.

Kõrvaltvaataja pilgule ei paista Iklas midagi teisiti kui näiteks paar päeva tagasi, aga tööd on südaööst alates oluliselt rohkem ja seega kulub rohkem aega.

Lääne politseiprefekt Kaido Kõplas ütles, et järjekord tekkis pärast väiksemate piirpunktide sulgemist. "Seoses sellega suunasime kõik liikluse suurde Ikla piiripunkti. Järjekord on tõesti pikk, järjekord on mitu kilomeetrit. Aga me teeme kõik ja mõtleme lahendusi välja," lausus Kõplas.

Kui järjekorra pikkusest rääkida, siis seda on peaaegu võimatu kindlaks teha. Piiril oli juhte, kes ütlesid, et neil kulus saja meetri läbimiseks tund, aga oli neidki, kellel õnnestus liikuda tunnis 500 meetrit. Et vaadata, kuhu järjekord ulatub, tuleks Lätti sõita, aga sellele järgneks kohe karantiin. Üks veokijuht teadis, et autoderivi ulatub Salacgrivani, mis on kümme kilomeetrit piirist.

"Praegu me töötame selle nimel, et töökohti juurde luua ja siitsamast mõned rajad veel lahti teha. Täna see aeg venib seetõttu, et me peame läbi andmebaaside kõik ära kontrollima, sisestama ja see võtab aega lihtsalt. Üritame juurde luua töökohti ja siis peaks ka olukord kiiremaks minema," ütles Kõplas.

Kõplase sõnul asjaajamine käib. Praegu pole Iklas rohkematele inimestele lihtsalt ruumi, kus nad töötada saaksid. Võimalik, et küsimus õnnestub juba teisipäeva õhtuks lahendada.

Kella 21-ks olukord paranes

Kella 21 paiku Ikla piiripunktis viibinud ERR-i korrespondent Ester Vilgats rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et selleks ajaks olid autod hakanud kiiremini piiripunktist läbi saama.

"Prefekt on suutnud nii palju asju parandada, et kui siiani sõitis piiripunkti veokeid kahel rajal, siis nüüd on avatud ka kolmas. Kaks andmesisestajat on ka tööl juures - enne oli neid neli, nüüd kuus," rääkis Vilgats.

Ajakirjaniku sõnul peab prefekt Kõplas võimalikuks uuesti ka Vana-Ikla piiripunkti avamist koos kontrolliga, et sõiduautod sinna suunata.

Toimetaja: Marko Tooming, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: