Saksamaa valitsus arutab esmaspäeval ebatavaliselt suurt laenuvõttu

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli valitsus kohtub esmaspäeval, et kinnitada 356 miljardi euro suurune laen, millega elavdatakse kohalikku majandust, vahendab Financial Times.

Kuigi riigieelarve tasakaalu säilitamine on olnud kantsler Merkeli valitsuse üks kindlamaid seisukohtasid, on koroonaviiruse laialdane levik sundinud Saksamaa valitsust võtma kasutusele meetmeid, millega proovitakse elavdada kohalikku majandust ja pakkuda toetust abivajajatele.

Eelmisel nädalal teatas Merkel, et on koroonaviiruse tõttu valmis eelarvetasakaalu reeglist loobuma.

356 miljardi euro suurune laen jagatakse abipakettidena laiali erinevatesse majandusvaldkondadesse, toetust saavad abipakettidena väikeettevõtted ja vabakutselised töötajad, samuti luuakse fond, et abistada riiklikku arengupanka KfW.

Saksamaa kavandab 822 miljardi euro suurust abipaketti

Saksamaa valitsus kavandab 822 miljardi euro suurust abipaketti, et aidata toime tulla uue koroonaviiruse majandusmõjudega, selgus seaduseelnõust, mida AFP laupäeval nägi.

Raha suunatakse mitmesugustesse abiprogrammidesse. Samuti kavandatakse vajaduse korral suurettevõtete osalist riigistamist, et hoida neid pinnal.

Reedel kehtestas Baieri liidumaa liikumiskeelu, mis keelab inimestel vabal ajal väljas olla. Eranditena võib aidata pereliikmeid ja lähedasi, käia tööl, poes, apteegis ja arsti juures ning sporti teha. Kõiki tegevusi tuleb aga teha kas üksi või teiste ühe katuse all elavate inimestega.

Saksamaal oli laupäevaks kinnitatud 21 483 nakatanut ning 73 surma.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: