Alexela grupp koondab ligi 100 töötajat

{{1585560480000 | amCalendar}}
Alexelale kuuluv Kiviõli Keemiatööstus.
Alexelale kuuluv Kiviõli Keemiatööstus.

Alexela grupp koondab oma ettevõtetes halvenenud majanduskeskkonnale ja kasvavatele kuludele viidates kuni 93 töötajat.

"Millal lõppevad pandeemiast tingitud piirangud ja taastub tavapärane tegevuskeskkond ning kes suudavad kriisi üle elada – sellele küsimusele ei oska täna keegi vastata. Täna on minu isiklik arvamus, et kahjuks oleme seismas silmitsi sügavama kriisiga kui see, mida oleme kogenud masuajal, ning me oleme alustanud koheselt raskete otsuste tegemisega" ütles Alexela grupi tegevjuht Andreas Laane.

"Esimeses kriisiolukorraga kohanemise etapis oleme otsustanud optimeerida ettevõtete struktuure ja grupiüleselt koondame kuni 93 inimest, neist 58 Kiviõli Keemiatööstuses, metallitööstustes 10 ja AS Alexelas kuni 25," kirjeldas Laane.

Valitsuse poolt välja kuulutatud ettevõtteid toetavale meetmepaketile Alexela grupi ettevõtted ei paista olevat kõlblikud. "Eriolukorras lubatud majandusliku meetmete pakett Eesti ettevõtetele on alles käivitumas. Kuigi Kredex on käesoleva nädala lõpust alustamas laenutaotluste vastuvõtmist, siis Kredexi rahastamist senini pole korraldatud, lisaks on abinõud rohkem suunatud väike- ja keskmistele ettevõtetele. Töötukassa kriisimeetmete hüvitist saaksid töötajad vaid sel juhul, kui me tööandjana alandaks kõikide töötajate palkasid 30 protsenti. Sellist lähenemist ei pea me õiglaseks oma rohkem kui tuhandel palgal oleva töötaja puhul," märkis Laane.

Alexela grupp on tööandjaks rohkem kui 1000 inimesele. Alexela grupi tegevusvaldkondadeks on energeetika, tööstus ja kinnisvara. Alexela gruppi kuuluvad ettevõtted on Kiviõli Keemiatööstus, metalliettevõte Kohimo, Tiki treilereid valmistav Bestnet, kuumtsinkimise tehased Eestis Paldiskis ja Soomes Raumas, lisaks arendab Alexela LNG terminale Paldiskis ja Soomes Haminas. Ühtlasi kuulub gruppi kinnisvaraarendusega tegelev OmaKoduMaja. 

"Kui vaatan Alexelat üldse, siis me oleme aktiivsed kolmes sektoris. Üks nendest on Eestis olev energiasektor ja ma arvan, et siin näeme märkimisväärset mahtude kahanemist, eriti, mis puudutab kütuse poolt. Tänu sellele oleme juba etteulatuvalt peatanud kõik oma tuleviku kapitaliinvesteeringud. Usun, et vähenenud mahtude juures peame veelkord vähendama inimesi või vähendama palku, aga saame hakkama," arutles Laane. "Kui räägime meie metallisektorist, siis see on enamasti suunatud ekspordile. Kui võrdlen andmeid viimase majanduskriisiga, oli meil selles sektoris langus umbes 40 protsenti ja ma arvan, et see kordub. Ma arvaks, et see sektor võiks taastuda aasta jooksul."

"Kui räägime nüüd õlitööstusest, siis nõudlus toodetele on olemas, see pole kuskile kadunud. Küsimus on naftahinnas ja lihtsalt operatiivsed tegevuskulud on kõrgemad kui võimalikud toote müügitulud," jätkas Laane. "Sellist lõbu töötamiseks saab lubada ainult siis, kui keegi maksab selle kinni. Kas see on eraomanik, kes selle kinni maksab või peab riik tulema appi sooviga tasandada sellist rasket aega? Arvan, et see diskussioon tuleb alles üles võtta. Usun, et esimene tõehetk on juulikuu jooksul."

Töötukassa teatel ületas registreeritud töötute arv eelmisel nädalal 40 000 piiri. 29. märtsil oli töötuna arvel 40 125 inimest. Registreeritud töötuse määr on 6,2 protsenti. Töötute arv on nädalaga kasvanud 4 protsendi ja kuuga 9 protsendi võrra, teatas töötukassa.

Eelmisel nädalal oli töötuks registreerimisi mõnevõrra vähem kui eriolukorra alguses. Registreeritud töötuid lisandus eelmisel nädalal ( 23.-29.03) 2059, üle-eelmisel nädalal (16.-22.02) oli see number suurem - 2312.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: