Kohalike allikate sõnul võib Wuhani koroonaohvreid olla kümneid tuhandeid

Kaitseülikonnas naine Wuhani tänavatel
Kaitseülikonnas naine Wuhani tänavatel Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Mitmed Wuhani elanikest allikad kahtlevad Hiina võimude poolt esitatud ametlikus koroonaviirusest tingitud surmajuhtumite arvus ja viitavad linnas aktiivselt töötavatele krematooriumitele ning tuhaurnide massilisele vedamisele.

Wuhani linn, mis oli alates 23. jaanuarist karantiini all, on nüüdseks olnud avatud üle nädala. Selle aja jooksul on elu linnas küll taastunud, aga kohalikud elanikud kahtlustavad Hiina Rahvavabariigi valitsust tegeliku surmade arvu varjamises, vahendab Business Insider.

Hubei provintsis, kus Wuhani linn asub, leiti rohkem kui 67 000 positiivse diagnoosiga inimest, mis moodustab kogu Hiinas avastatud haigusjuhtumitest üle 80 protsendi.

Eelmisel nädalal teatasid Ühendkuningriikide teadlased peaminister Boris Johnsonile, et Hiina tegelik haigusjuhtumite arv võib olla koguni kuni 40 korda suurem.

Surmajuhtumeid on Hiinas ametlikult 3322, aga ka selle numbri legitiimsuse kohta on tekkinud küsimused.

Wuhani võimud jagavad viimasel ajal surnute lähedastele väidetavalt ligi 3500 tuhaurni päevas, mis viitab sellele, et surmajuhtumite tegelik arv on mitmekordne võrreldes sellega, mis Hiina valitsus on ametlikult teada andnud.

Tühje tuhaurne on juurde toodud kõikidesse Wuhani matusebüroodesse ning ühe veoautojuhi kinnitusel olevat ta viinud ainuüksi ühte matusebüroosse kahe päeva jooksul 5000 urni.

Vahemikus 23. märtsist 5. aprillini jagati ühe allika kinnitusel väidetavalt lausa 42 000 tuhaurni.

Toimetaja: Kristjan Kallaste, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: