USA möödus koroonaviirusesse nakatunute koguarvult Hiinast

{{1585282440000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Vanessa Carvalho

Rohkem kui 90 000 positiivse testiga möödus USA koroonaviirusesse nakatunute koguarvult Hiinast. Surnud on 1400 inimest. Keerulisim olukord on New Yorgi osariigis, mille kuberneri hinnangul võib viiruse kõrghetk jõuda kohale alles 20 päeva pärast.

New Yorgis Elmhursti haiglas suri ööpäevaga kokku 13 inimest. Olukord on muutunud niivõrd hulluks, et haigla juurde on toodud külmutusauto, mida kasutatakse ajutise surnukambrina, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me saatsime lisaks üle 40 hingamismasina, mis jõudsid Elmhursti haiglasse. Me saatsime neile veel ka 56 lisatöölist, et nad tuleksid toime nende katsumustega, mis neid ees ootavad," ütles linnapea Bill de Blasio.

Nii New Yorgi linnas kui ka osariigis on endiselt puudus hingamismasinatest. Vaatamata sellele, et valitsus saatis sellel nädalal sinna 4000 hingamismasinat, mis võeti riiklikest varudest.

"Inimesed tulevad haiglasse, nad intubeeritakse, nad surevad, ring kordub," ütles New Yorgi Mont Sinai haigla arst Steve Kasspidis.

Osariigis ehitatakse ka ajutisi haiglad. Üks neist peaks kahe nädala pärast valmima Javitsi konverentsikeskusesse. Samuti saadeti New Yorki haiglakoormuse leevendamiseks oodatust kolm nädalat varem mereväe meditsiinilaev Comfort, mis peaks sinna jõudma esmaspäeval.

Los Angelesse teel olnud samasugune alus Mercy jõudis sadamasse reede hommikul. Meditsiinieksperdid aga hoiatavad, et varsti võib viiruse kese liikuda teistesse osariikidesse.

"Sellistes kohtades nagu Detroit, Chicago, New Orleans on järgmine nädal hullem kui oli see nädal," ütles USA peakirurg Jerome Adams.

Majanduse seisu pärast muretsev president Donald Trump saatis osariikide kuberneridele kirja, milles ütles, et Valge Maja kavatseb kõik piirkonnad jagada riskiastmetesse. Nende andmete järgi saab seejärel otsustada, kus võivad inimesed tagasi tööle minna.

"Ma olen mures, et president soovib tõenäoliselt eirata teadust," märkis Illinoisi osariigi kuberner J. B. Pritzker.

Kongressi esindajatekoda võttis reedel vastu senati läbinud kahe triljoni dollari suuruse abipaketi, mis peaks turgutama viirusest räsitud majandust.

BBC vahendas Johns Hopkinsi Ülikooli kogutud andmeid, mille järgi on koronaviirusesse nakatunuid USA-s üle 90 000, Hiinas üle 81 000 ja Itaalias üle 80 000.

Samas on COVID-19 surmajuhtumite arv Ühendriikides oluliselt madalam (ligi 1400), kui Hiinas (3291) ja Itaalias (8215).

Kommenteerides suurt nakatunute arvu ütles USA president Donald Trump, et see näitab ennekõike suurt testide arvu.

Asepresident Mike Pence täpsustas, et koroonaviiruse teste tehakse nüüd kõikides osariikides ja üle riigi on tehtud üle poole miljoni ehk täpsemalt 552 000 testi.

CNN-i andmetel on kõige rohkem, pea pooled juhtumid registreeritud New Yorgis.

Kui New Yorgis, Washingtonis ja Californias puhkenud haiguspuhangud on avalikkuse tähelepanu saanud nädalaid, prognoosivad tervishoiuametnikud, et järgmised kriisi epitsentrid võivad olla Michigani ja Illinoisi piirkonnad.

 

Toimetaja: Urmet Kook, Maria-Ann Rohemäe, Merili Nael

Allikas: ERR, BBC, CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: