ÜRO Julgeolekunõukogu koguneb koroonaviirusega seoses

ÜRO julgeolekunõukogu.
ÜRO julgeolekunõukogu. Autor/allikas: Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu koguneb neljapäeval päeval esimest korda koroonaviiruse pandeemiaga seoses, teatasid esmaspäeval diplomaadid.

Julgeolekunõukogu pole siiani koroonaviiruse osas kohtunud ega ole selle kohta ühtegi resolutsiooni vastu võtnud, mille põhjuseks olid Hiina ja USA vahelised erimeelsused ja see on olnud pettumuseks ajutistele liikmetele, kelle seas ka Eesti.

Koos Eestiga üheksa mittealalist liikmesriiki taotlesid möödunud nädalal kohtumist, kus osaleks ka ÜRO peasekretär Antonio Guterres.

"Kohtumine on määratud neljapäevaks," ütles tundmatuks jääda soovinud diplomaat uudisteagentuurile AFP.

USA president Donald Trump ja tema Prantsuse ametivend Emmanuel Macron kutsusid möödunud nädalal suurendama ÜRO rolli võitluses koroonaviiruse pandeemia vastu.

Trump ja Macron pidasid telefonikõne ja arutasid P5 liidrite kokku kutsumist lähiajal, et suurendada ÜRO koostööd pandeemia alistamisel ja rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamisel. P5 on viis alalist ÜRO Julgeolekunõukogu liiget Suurbritannia, Hiina, Prantsusmaa, Venemaa ja USA.

ÜRO julgeolekunõukogus tegutseb lisaks viiele alalisele liikmele - USA, Venemaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Hiina - igas koosseisus ka kümme mittealalist liiget, kes valitakse kaheks aastaks roteeruvalt geograafilise regiooni alusel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: