Tartu Riia ringristmik on kolmandat aastat kõige liiklusohtlikum ristmik

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on aasta jooksul juhtunud Tartus Lõunakeskuse juures Riia maantee ringristmikul 127 liiklusõnnetust, mille kogukahju on 190 000 eurot.

"Vaatamata eriolukorrale ja sellega kaasnenud liiklussageduse üldisele vähenemisele Eestis, ei ole Riia ringil juhtunud õnnetuste arv vähenenud. Tänavu märtsis toimus seal 13 liikluskindlustusjuhtumit, mida on sama palju kui mullu," ütles LKF-i kahjuennetuse valdkonna juht Ülli Reimets.

Möödunud aastal olid Riia ringi liiklusõnnetustest 63 protsenti tagant otsasõidud ning viiendik oli kokkupõrkeid ristuval teel liiklejaga ehk teisisõnu eirati teise sõiduki eesõigust.

"Nii tagant otsasõitude kui ka eesõiguse eiramise suur osakaal viitab sellele, et ristmikul on probleeme läbilaskevõimega. Eesti ristmikel keskmiselt oli mullu tagant otsasõite 47 protsenti, kokkupõrked ristuval teel liiklejaga 17 protsenti ja õnnetusi reastumisel 16 protsenti," selgitas Reimets.

Tartu linn on esitanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotluse, et Riia ringristmik lülitataks tagasi riigi teehoiukavas aastal 2021. rahastatavate objektide nimekirja. "Riigiteede teehoiukava 2018-2022" kohaselt oli Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee Tartu läänepoolse ümbersõidu II ehitusala lõigu ehitus planeeritud aastatele 2020-2021. Kui valitsus kinnitas tänavu jaanuaris uue riigiteede teehoiukava aastateks 2020-2030", nihutati objekti ehitus aastatele 2024-2025. Riia ringristmiku kahetasandiliseks ehitamine maksab hinnanguliselt 22 miljonit eurot.

Alates 2019. aastast on üle 120 liiklusõnnetuse aastas toimunud veel Tammsaare tee–Rahumäe tee–Tondi ristmikul, kahjusummaga 180 000 eurot.

Õnnetusterohked ristmikud olid ka Delta Plaza liiklussõlm, Tammsaare tee–Sõpruse puiestee ristmik, Ülemiste ja Sikupilli liiklussõlm, Kristiine ja Endla–Luise –Tehnika ristmik ning Akadeemia ja Viru ring.

Linnadevälistest ristmikest on õnnetusterohkeim Jüri ring 75 juhtumiga aastas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: