Tondi raudteeülesõit Tallinnas ehitatakse kahetasandiliseks

Tondi ülesõit. Plaani järgi hakkavad autod sõitma tulevikus raudtee alt.
Tondi ülesõit. Plaani järgi hakkavad autod sõitma tulevikus raudtee alt. Autor/allikas: Google Maps/ERR

Tondi rongipeatuse juures asuv ülesõit on kavas ehitada eritasandiliseks nii, et autod hakkavad sõitma raudtee alt. Ehitustöödega on kavas pihta hakata 2021. aastal.

Tondi tänaval asuva ülesõidu eritasandiliseks ehitamine on olnud plaanis aastaid, kuid seni pole vajalikku raha leitud. 25. märtsil kuulutas linna keskkonna- ja kommunaalamet välja Tondi raudteeülesõidu eritasandiliseks ehitamise põhiprojekti hanke.

Hankele esitati kaheksa pakkumust, edukas pakkumus selgub peale kvalifitseerimisprotsessi lõppemist, ütles ERR-ile keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

Raudteeülesõit tehakse kahetasandiliseks nii, et raudtee jääb praegusele kõrgusele ning autod ja kergliiklejad hakkavad liikuma raudtee alt, mille tarbeks rajatakse tunnel. Ülesõidu tehniline lahendus selgub projekteerimise protsessis, märkis Vesiallik.

Lisaks ülesõidule ehitatakse ümber ka osa Kotka tänavast ning projekteerimisala hõlmab ka praegust trammide lõpp-peatust Tondil. Kuidas mõjutavad ehitustööd trammide liiklemist, selgub Vesialliku sõnul projekteerimise käigus.

Ehitustööde riigihange kuulutatakse välja peale projekteerimistööde lõppu. Projekteerimistööd kestavad 11 kuud. Ehitustöödega on kavandatud alustada 2021. aastal, ütles Vesiallik.

Sõidutee jääb hankedokumentide järgi 1+1 rajaga teeks ning viadukti kõrgusgabariit peab olema vähemalt 4,6 meetrit. Raudtee alt hakkavad läbi liikuma ka kergliiklejad, nii jalakäijad kui jalgratturid.

Hanke võitja peab tegema ka liiklus- ja liikuvusuuringud ning pakkuma välja soovitused, kuidas kavandada liikluslahendused ja tänavaruum.

Kui palju projekteerimine ja ehitamine maksma lähevad, pole praegu veel selge, kuid raha tuleb selleks linna eelarvest.

"Projekteerimistööde maksumus selgub eduka pakkumuse selgitamise järgselt. Ehitustööde maksumus selgub riigihanke teostamisel. Mõlemad tööd rahastatakse linnaeelarvest," ütles Vesiallik.

Viljandi maantee ülesõit jääb ühetasandiliseks

Tallinn kuulutas välja ka Viljandi maantee Pärnu maantee ja Liivametsa tee vahele jääva lõigu rekonstrueerimistööde hanke. Ehitustöödega on kavas alustada juunis ning tööd kestavad novembrini. Lisaks sõidutee rekonstrueerimisele rajatakse ka kergliiklustee.

Koos Edelaraudteega rekonstrueeritakse ka raudteeülesõit, kuid seda kahetasandiliseks ei ehitada, ütles Vesiallik.

Ehitustööde riigihange on välja kuulutatud ning pakkumuste tähtaeg on 29. aprill.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: