Laevafirmad ootavad Soome liikumispiirangute leevendamise kohta rohkem selgust

Foto: Siim Lõvi /ERR

Soome valitsuse esmaspäevane otsus leevendada Eesti ja Soome vahelisi liikumispiiranguid ei toonud täit selgust, kuidas kõik praktiliselt toimuma hakkab. Seni on kindel vaid see, et alates 14. maist tohivad Eesti kodanikud siseneda Soome töö- või käsunduslepingu alusel või mõjuval perekondlikul põhjusel.

Tuhanded inimesed nii Eestis kui Soomes ootavad kindlasti pikisilmi, et laevaga võiks jälle vabalt Eestist Soome sõita. Paraku ei tea praegu veel keegi, mida Soome valitsus täpselt ootab näiteks laevafirmadelt, kellel aprilli alguses paluti reisijatevedu Eestist Soome lõpetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Piletisüsteemi avame arvatavasti pärast neljapäevast Soome valitsuse otsust, kus selgitatakse täiendavalt töörände reegleid ja pärast seda me oleme palju targemad," ütles Viking Line Eesti juht Inno Borodenko.

Viking Line'i konkurent Tallink alustas internetis piletimüüki juba teisipäeval, ent nemadki tunnistavad, et täpsemaid juhtnööre alles oodatakse Soome transpordi- ja merendusametilt.

Neil, kes 14. maist üle lahe pääsevad, tuleb aga arvestada sellega, et Soome riik ootab neilt iga saabumise järel paarinädalast suhteliselt eraklikku eluviisi.

"Kust tahes inimene Soome saabub, kohustub ta jääma 14 ööpäevaks iseseisvalt karantiini. Kodust tööle võib käia, aga mujale liikuda mitte," ütles Soome siseminister Maria Ohisalo (Roheline Liit).

Lahtiseid küsimusi on veel mitu: kas laevafirmad peavad hakkama ise, juba Tallinnas kontrollima reisijate Soome sisenemise õigust; mis on need mõjuvad perekondlikud põhjused, mille alusel Soome pääseb; milliseid dokumente Helsingi sadamas võidakse Eestist saabujatelt nõuda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: