Tarbijahinnad langesid aasta lõikes 0,8 protsenti

Foto: pressimaterjalid

Tarbijahinnaindeks langes aprillis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 0,8 protsenti.

Statistikaameti andmetel olid kaubad mulluse aprilliga võrreldes 0,2 protsenti ja teenused 1,8 protsenti odavamad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta sama kuuga võrreldes 7,3 protsenti ja vabalt kujunevad hinnad tõusid 0,9 protsenti.

Eelmise aastaga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim transport.

Ligi kaks kolmandikku sellest andis mootorikütuse odavnemine. Bensiin oli 12,4 protsenti ja diislikütus 8,8 protsenti odavam.

Kodudesse jõudnud elekter oli 15,1 protsenti ja soojusenergia 3,4 protsenti mullusest odavam.

Suurem mõju indeksi muutusele oli veel toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemisel. Põhiosa sellest andis puuvilja 21,3 protsendi ning liha ja lihatoodete 8,4 protsendi suurune hinnatõus. Lisaks nimetatutele on toidukaupadest sama ajaga enam kallinenud veel krõpsud (12 protsenti) ning odavnenud kartul (28 protsenti), värske kala (19 protsenti) ja värske köögivili (18 protsenti).

Tarbijahinnaindeksi muutus aprillis võrreldes märtsiga oli -0,4 protsenti.

Märtsiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim mootorikütuse kuueprotsendiline odavnemine ning peamiselt liha ja lihatoodete (kolm protsenti), puuvilja (3,6 protsenti) ja köögivilja (2,2 protsenti) hinnatõusudest tekkinud toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: