Piiri avamine Soomega teeb teadusnõukoja ettevaatlikuks

Irja Lutsar
Irja Lutsar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti teadusnõukoja liikmetes tekitab kõhklusi plaan avada vaba liikumine Soomega.

Kuna Soomes on koroonaviirusega nakatunuid kolm korda rohkem kui Eestis ja nakatumine on endiselt probleem, siis teeb teadusnõukoda valitsuskomisjonile kaks ettepanekut - Soomest koju tulevad inimesed peaksid jääma karantiini ja peaksid saama testitud, rääkis Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar Postimehele.

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professori Krista Fischeri sõnul ta Läti ja Leedu pärast ei muretseks, küll aga teeb muret Soome ning seetõttu peaks leidma võimaluse, kuidas hoida silma peal, et Soomest ei tuleks nakkust Eestisse ning seejärel ei tekiks siin uusi haiguskoldeid.

"Lätis ja Leedus on meie epidemioloogiline seis üsna sarnane ning pole vaja mingeid lisameetmeid kasutusele võtta," ütles Lutsar Postimehele.

Fischeri sõnul sõltub see, mis Eestis piiri avamisel Soomega juhtuma hakkab, paljuski sellest, kuidas inimesed rangetest soovitustest kinni peavad, kuna isegi üest inimesest võib alguse saada päris palju juhtumeid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: