Leedu leevendas meetmeid: maskid pole avalikul välialal enam kohustuslikud

Maski kandev moedisainer Vilniuses.
Maski kandev moedisainer Vilniuses. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Petras Malukas

Leedu valitsus leevendas kolmapäeval veelgi koroonaviiruse vastaseid piirangumeetmeid.

Neljapäevast ei ole Leedus enam kohustuslik kanda avalikul välialal näomaske, baarid, kohvikud ja restoranid saavad kliente kohapeal teenindada alates järgmisest esmaspäevast ning pooleteise nädala pärast saavad õpilased pöörduda tagasi klassiruumidesse.

Maskide kandmine avalikel välialadel jääb soovituslikuks, kuid mitte kohustuslikuks, välja arvatud kohad, kus rahvast suuremal hulgal koguneb, nagu avaturud, ühistranspordi peatused, ekskursioonid ja üritused.

Maskide kandmine jääb kohustuslikuks siseruumides, välja arvatud süües ja juues baarides, kohvikutes või restoranides, ning sportides.

Parkides ja muudes avalikes kohtades saab ringi liikuda kuni viiest inimesest koosnevates gruppides, kui kinni peetakse suhtlusvahemaa reeglitest. Seni võib liikuda vaid kahekesi, aga piirang ei puuduta sama pere liikmeid.

Nimetatud muutused jõustuvad teisipäeval.

Samuti lubab valitsus teiste Balti riikide ja Poola residentidel Leedus vabalt ringi liikuda. Seni oli see võimalus vaid nende riikide kodanikel.

Samuti lubatakse maale välisajakirjanikke, kui nad on saanud Leedu välisministeeriumilt vastava loa.

Liikumist puudutavad muudatused jõustuvad reedel.

Esmaspäevast saavad toitlustuskohad avada ka oma välialad. Seni oli võimalik toitu vaid kaasa osta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: