X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lätis hakkas kehtima ühistranspordis maski kandmise kohustus

{{1589298120000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Teisipäevast kehtib Läti ühistranspordis sõites kohustus katta nina ja suu. Selleks sobib ka näiteks sall, rätik või omatehtud mask. Üldse soovitatakse näiteks Riias liikuda pigem ratta kui trammi või bussiga.

Kõik reisijad pole valitsuse korraldust siiski kuulda võtnud, kuid politsei on öelnud, et nemad katmata nina pärast trahvi ei tee, kuid kontrolörid kontrollivad seda ja maaliinidel võib juht suukatte puudumise tõttu keelduda inimest bussi lubamast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil vedajatena pole õigust karistada reisijat, kui ta kaitsevahendeid ei kasuta," ütles Läti transpordiettevõtte avalike suhete juht Baiba Bartaševica-Feldmane.

Lätis on teisipäevast lubatud kuni 25 inimese kogunemised, siseruumides võib selline üritus kesta kuni kolm tundi. Nädalavahetustel on taas lahti suured kaubakeskused. Koolieelikud võivad minna lasteaeda.

"Tahaksin meenutada üht asja - mitte midagi pole muutunud! Peame endiselt hoidma teiste inimestega kahe meetri pikkust vahet, pesema käsi võimalikult tihti ja ühistransporti kasutades kandma mingeid suu- ja ninakatteid," rääkis peaminister Krišjanis Karinš.

Plaanilise ravi taastamine on aga Läti haiglais tekitanud kaitsevahendite nappuse. Samas uurivad õiguskaitseorganid kriisiaja maskiostude seaduslikkust ja tervishoiuteenistuse juht astus protestiks ametist tagasi.

"Kui me lahendust ei leia, peame paari nädala pärast langetama otsuse vähendada tervishoiuteenuste osutamist. Erakorralise meditsiini töö on täiesti halvatud, kui kaitsevahendeid pole," ütles tervishoiuminister Ilze Vinkele.

Air Baltic plaanis kolmapäevast ehk Läti esialgsest eriolukorra lõpust hakata taas mitmele poole lendama, kuid nüüd on firma peatanud piletimüügi 9. juunini, mil lõpeb pikendatud eriolukorra aeg.

Läti valitsus arutab rahvusvahelise ühistranspordiliikluse taasavamist taas neljapäeval, kuid mingeid tähtaegu lennu- või bussiliikluse taastamise kohta transpordiministeeriumi esindajad enam ei ütle.

Endiselt toimuvad erireisid lätlaste kojutoomiseks.

Neljapäeva öösel vastu reedet lõpeb Baltimaade omavahelistel piiridel ajutine kontroll, lahti tehakse praegu suletud teed ning Eesti, Läti ja Leedu elanikud saavad taas vabalt naabrite juurde minna. Siiski, Läti tervishoiujuhid paluvad mõelda, kas piiriületus on vajalik. Samas on Läti Baltimaade turismireisid ametlikult lubanud. Piiri ületaja saab telefonisõnumi naabrite juures kehtivate piirangute kohta, mida tuleb kindlasti järgida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: