Ööpäevaga lisandus viis positiivset koroonatesti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kiirabitöötaja kaitseriietuses. Foto on illustratiivne.
Kiirabitöötaja kaitseriietuses. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1018 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest viis ehk 0,5 protsenti osutusid positiivseks. Tervenenud on 1275 inimest.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandusid kaks positiivset testi tulemust Harjumaale (mõlemad Tallinnas), üks Ida-Virumaale, üks Pärnumaale ja üks Saaremaale. 

12. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 48 inimest, neist viis on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 280 inimest, lõpetatud 289 haigusjuhtumit. 

Tänase seisuga on tervenenud 1275 inimest. Neist 777 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (60,9 protsenti). 498 inimese puhul (39,1 protsenti)  on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil. 

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 61 inimese elu. 

Eestis on kokku tehtud 64 975 esmast testi, nendest 1 746 ehk 2,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart

Maailmas on koroonaviirusesse nakatunud enam kui 4 miljonit inimest, viiruse tõttu on surnud ligi 280 tuhat inimest. 

Lätis lisandus ööpäevaga neli uut koroonanakkust

Lätis lisandus viimase ööpäevaga neli kinnitust leidnud koroonanakkust, nende koguarv tõusiss 950-ni, teatas haiguste kontrolli ja ennetuskeskus teisipäeval, vahendas BNS.

COVID-19 on nõudnud Lätis 18 elu. Haiglaravil on 30 koroonapatsienti, neist kaks raskes seisundis. Kaks kolmandikku koroonahaigetest on juba paranenud, teisipäevase seisuga on neid 627.

Lätis tehti esmaspäeval 1900 COVID-19 testi, kokku on neid pandeemia algusest tehtud 79 047.

Leedus tõusis koroonanakkuste arv kuue võrra 1491-ni

Leedus tõusis koroonanakkuste arv viimase ööpäeva jooksul kuue võrra 1491-ni, teatas tervishoiuministeerium teisipäeval, vahendas BNS.

COVID-19 on nõudnud 50 inimese elu, teistel põhjustel on surnud veel neli koroonaviirusega patsienti. Haigusest on paranenud 850 inimest.

Leedus on tehtud 192 386 esmast viirusetesti, neist 5821 viimase ööpäeva jooksul.

Viirus levib endiselt, oluline on nii hügieen kui distantsi hoidmine

Terviseamet tuletab meelde, et koroonaviirus levib endiselt nii Eestis, naaberriikides kui maailmas. Kuigi paljusid piiranguid on leevendatud, kestab eriolukord 17. maini.

Eriolukorra ajal kehtib avalikus kohas viibimisel 2+2 reegel: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Kaupluste ja söögikohtade külastamine tuleb eelnevalt läbi mõelda ning endiselt tuleb lisaks 2+2 reeglile tähelepanu pöörata ka kätehügieenile. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb püsida kodus ja helistada oma perearstile.

Kaubanduskeskustes võib müügi- ja teenindussaalid ning toitlustusasutused avada juhul, kui seal tagatakse desinfitseerimisvahendite olemasolu ning peetakse kinni 2+2 reeglist. Reeglid kehtivad ka kaubanduskeskuste üldruumidele ning kõigile teistele teenindussaalidele ja toitlustusasutustele väljaspool kaubanduskeskusi.

Kaubanduskeskustes asuvates toitlustusasutustes võib toitu pakkuda ka kohapeal tarbimiseks. Toitlustusasutustes tuleb järgida 2+2 reeglit ja paigutada söögilauad nii, et oleks tagatud laudade vahemaa 2 meetrit ning lauas saab istuda maksimaalselt kaks inimest (piirang ei kehti peredele).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: