Õhutõrjujad lõpetasid teenistuse lahinglaskmistega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õhutõrjepataljoni teenistujad harjutasid sel nädalal Rutjal lennuvahendite tõrjumist.

Laskmiste korraldaja nooremleitnant Ilja Kuprašvili selgitas, et sõdurite ülesanne oli häirida õigest sihtmärgist kümme korda väiksema lennuvahendi tegutsemist õhus.

"Sellega said nad hakkama. Rohkemgi veel – kahel meeskonnal õnnestus mudellennuk ka alla tulistada," lisas Kuprašvili.

Kolm päeva kestnud laskmiste käigus lasid sõdurid Rutja rannast Soome lahe kohal kaugjuhtimise teel lennutatavaid ning 40 meetrit sekundis liikunud sihtmärke 23mm õhutõrjekahurist ZU-23-2 ning raskekuulipildujast Browning M2.

Kokku võttis laskmistest osa pea 100 õhutõrjujat, kes alustavad reedel reservteenistust 2. jalaväebrigaadi sõjaajakoosseisus.

"Tuli oli nii meil kui ka teistel meeskondadel sektoris ning mudellennukit päästis vaid selle väiksus. Aga fortuuna oli meie poolel ning eks see hetk jääb ikka päris kauaks meelde," ütles ühe sihtmärgi hävitanud meeskonda kuulunud kapral Kärner Häidesk.

ZU 23-2 on 23mm kaliibriga kaheraualine õhutõrjekahur, mille meeskond koosneb seitsmest kaitseväelasest: meeskonna ülem, sihtur, seadur, kaks laadurit, sidemees ja autojuht. 950 kilogrammi kaaluva õhutõrjekahuri põhiülesanne lahingus on tõrjuda vastase madalalt lendavaid õhuründevahendeid.

Lisaks õhutõrjekahuritele ja raskekuulipildujatele kuuluvad praeguse õhutõrjepataljoni relvastusse raketikompleks Mistral ning mobiilne tulejuhtimis- ja eelhoiatusradar Giraffe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: