Ööpäevaga lisandus neli positiivset testi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Ööpäevaga lisandus kaks positiivset testitulemust Harju maakonda (mõlemad Tallinna) ja kaks Tartu maakonda, sealhulgas üks Tartu linna, teatas terviseamet.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 752 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest neli ehk 0,5 protsenti osutusid positiivseks.

16. mai hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 41 inimest, neist viis on juhitaval hingamisel. Haiglast on koju saadetud 289 inimest, lõpetatud 300 haigusjuhtumit.

Laupäeva hommiku seisuga on tervenenud 1437 inimest. Neist 934 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (65 protsenti), 503 inimese puhul (35 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, teatas terviseamet.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 63 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud ligi 69 000 esmast testi, nendest 1 770 ehk 2,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et ka peale eriolukorra lõppu tuleb nii COVID-19 kui teiste nakkushaiguste suhtes tähelepanelik olla: oluline on nii kätehügieen, sotsiaalne distantseerumine kui  haigena koju jäämine – lisaks haiguse levitamisele riskib haigena tööl, koolis või ka mujal liikuv haigestunu nakkushaigusest tingitud tüsistustega. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb püsida kodus ja helistada oma perearstile.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: