Läti finantsluure: koroonakriis võib viia inimkaubitsemise tõusuni

Läti politsei.
Läti politsei. Autor/allikas: Läti politsei/Facebook

Kurjategijad võivad kasutada COVID-19 pandeemiast tingitud olukorda inimkaubanduse ja haavatavate gruppide ärakasutamise suurendamiseks, hoiatas Läti finantsluureteenistus (FID).

Rahvusvaheliste organisatsioonide avaldatud andmed viitavad, et kurjategijad saavad kasutada pandeemiat haavatavate ühiskonnagruppide ärakasutamiseks, mis võib omakorda viia inimkaubanduse kasvuni.

Nimelt on pandeemia ajal peatatud või vähendatud selliste riigiametite tegevust, mis on tavaliselt seotud inimkaubitsemise ja selle ohvrite tuvastamisega.

Teisest küljest võib inimeste ärakasutamise tõusuni viia ka pandeemiast tingitud töökohtade kadu, majanduslangus, töötuse kasv ja rahaline ebakindlus.

Koroonakriisi ajal on juba nähtud küberkuritegevuse, laste internetis ahistamise ja riigihankepettuste kasvu. Koroonakriisil on seeläbi ka oma mõju rahapesu ja terrorismi rahastamise ennetamisele, märkis FID.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: