Valitsus pikendas töötasu hüvitist ka juunikuuks

Töötukassa.
Töötukassa. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Valitsus pikendas neljapäeval töötukassa nõukogu ettepaneku hüvitada koroonaviiruse leviku tõttu raskustesse sattunud ettevõtete töötajatele ka juunikuu töötasu.

Töötasu hüvitatakse uuenenud tingimustel. Kohustuslikuks muutub tingimus, et ettevõtte käive või tulu peab olema vähenenud eelmise aasta juuniga võrreldes vähemalt 50 protsenti.

Lisaks peab ettevõte vastama ühele tingimusele kahest: vähemalt 50 protsendile ettevõtte töötajatest ei ole kokkulepitud mahus tööd anda või vähemalt 50 protsendil ettevõtte töötajatest on vähendatud töötasu vähemalt 30 protsendi võrra või alampalgani.

Töötukassa hüvitab juunis töölepinguga töötajale 50 protsenti tema varasemast keskmisest palgast, aga mitte rohkem kui 800 eurot brutopalgast ja mitte vähem kui on alampalk.

Tööandja peab uute tingimuste kohaselt maksma töötajale, kes saab töötasu hüvitist, brutotöötasu vähemalt 150 eurot, mis tuleb maksta enne taotluse esitamist ja tagab talle töökoha vähemalt järgmise kahe kuu jooksul.

Meetme toel on praeguseks säilinud sissetulek rohkem kui 123 000 inimesel ja töökohad ligi 16 000 ettevõttes.

Meetme pikendamise maksumus sõltub nii taotlejate ja nende töötajate arvust, saadud töötasude suurusest kui teistest teguritest jäädes vahemikku 50-70 miljonit eurot, millest umbes pool kaetakse töötuskindlustusvahenditest ja teine pool ehk kuni 36 miljonit eurot valitsuse reservi vahenditest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: