USA kehtestas Hiinale sanktsioone seoses uiguuride kohtlemisega

Hiina lipp Xinjiangi provintsis.
Hiina lipp Xinjiangi provintsis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA kaubandusministeerium teatas reedel, et kehtestas Hiina valitsusinstituudile ja kaheksale ettevõttele sanktsioonid seoses uiguuride ja teiste vähemuste inimõiguste rikkumisega Xinjiangi regioonis.

"Kõnealused üheksa asutust on seotud inimõiguste rikkumiste ja teiste kuritarvitustega Uiguuri autonoomses piirkonnas, mille seas uiguuride, kasahhide ja teiste moslemivähemuste liikmete suvalised kinnipidamised, kõrgtehnoloogiline jälgimine ja sunnitööle saatmine," seisis avalduses.

Hiina on saatnud tuhandeid uiguure üle riigi tehastesse, kus nad on sunnitööd meenutavates tingimustes, teatas märtsikuises raportis Austraalia mõttekoda Australian Strategic Policy Institute (ASPI).

Osas tehastest valmistatakse selliste rahvusvaheliste brändide nagu Apple ja Nike tooteid või nende detaile.

Hiina valitsus on korduvalt väitnud, et laagrid, kuhu uiguurid on koondatud, ei ole vangilaagrid. Ametnike väitel pakutakse nendes vabatahtlikku väljaõpet ning hiina keele ja ametioskuste omandamist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: