Kommunismiohvrite memoriaal saab 51 000-eurose uuenduskuuri

Remonttööd kommunismiohvrite memoriaalis.
Remonttööd kommunismiohvrite memoriaalis. Autor/allikas: ERR / Mait Ots

Tallinnas Maarjamäel asuv kommunismiohvrite memoriaal läbib 51 000 euro eest uuenduskuuri, mis peab valmima enne 23. augustil tähistatavat totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäeva. Remondi ajaks jääb memoriaali kahe seina vaheline ala suletuks.

"Kommunismiohvrite memoriaali alal teostatakse planeeritud hooldus- ja remonttöid, mis kestavad 21. augustini," ütles Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) brändi- ja turundusjuht Mariaana Sõnajalg kolmapäeval ERR-ile.

Remondi ajal on memoriaali kahe seina vahele jääv Teekonna osa suletud.

"Tööde käigus paigaldatakse täiendavad nimetahvlid ning puhastatakse ja korrastatakse olemasolevad. Lisaks paigaldatakse betoonpinkide valgustite dimmerid ning puhastatakse ja värvitakse kahjustatud metallkonstruktsioone," selgitas Sõnajalg.

Hooldus- ja remonttööde kogumaksumus on 51 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Töid teeb osaühing Haart Ehitus.

Mai lõpus avastati memoriaali linnapoolse seina välisküljelt sinna kraabitud viisnurgad, misjärel algatas politsei karistusseadustiku paragrahv 149 alusel, mis käsitleb surnu mälestuse teotamist, kriminaalmenetluse.

Remonttööd kommunismiohvrite memoriaalis. Autor/allikas: ERR / Mait Ots

23. augustil tähistatakse kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäevana, mille puhul peetakse memoriaali juures pidulik üritus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: