Abituriendid loodavad ministeeriumi abil siiski Londonisse ülikooli pääseda

Haridusministeerium väljastab abiturientide palvel välismaistesse ülikoolidesse sisseastumiseks dokumente, mis tõendavad, et nad on sooritanud kõik võimalikud eksamid sel aastal. Mõni Londoni ülikooli pürgija aga pelgab endiselt, et sellest ei piisa, kuna sisseastumisel nõutakse kolme riigieksamit, mida Eestis sel aastal teha ei saanud.

"Aktuaalne kaamera" rääkis mai alguses kahe Tallinna reaalkooli abituriendiga, kes kandideerivad mainekatesse Londoni ülikoolidesse, kuid kellelt nõutakse sisseastumistingimustes kolme riigieksamit. Eestis sai aga sooritada vaid kaks riigieksamit ja lisaks ühe rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeele eksami. Viimast ei tunnistata välismaal aga riigieksamina ja nii pöördusid noored haridusministeeriumi poole palvega korraldada hädasolijatele veel üks riigieksam või vormistada sooritatud rahvusvaheline võõrkeele eksam riigieksamina, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võimalikke lahendusi uuriti haridusminister Mailis Repsilt teisipäeval ka riigikogu kultuurikomisjonis.

"Tõesti, oleme analüüsinud, et oleks võimalik Cambridge'i eksamit ümber muundada riigieksamiks. Sellist võimalust ei ole ja seetõttu neile vastu tulla ei saa, aga me oleme ministeeriumi poole pealt välja saatnud kaheksa abituriendi palvel kirja, kus me kinnitame, et nad vastavad Eesti riigi tingimustele ja see kolmas riigieksamiga võrdsustatud eksam on rahvusvaheline eksam," selgitas Reps.

"See dokument ei pruugi olla see, mida ülikoolid meilt ootavad. Kui on seatud tingimuseks, et peab saama kolme riigieksami punktid. /.../ Ülikoolide puhul on öeldud, et tehakse erandeid, aga ei ole öeldud selgelt, milliseid erandeid tehakse. /.../ Meie lennust on päris mitmed inimesed huvitatud Londonisse õppima minekust. Me kõik kindlasti võtame selle dokumendi ja loodame parimat," rääkis Hanna Kristina Käerdi.

Seni on ministeeriumil vastavat dokumenti palunud kaheksa abiturienti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: