Fotod ja video: rassismivastane meeleavaldus Tallinnas

{{1591805700000 | amCalendar}}

Tallinnas Saku Suurhalli ees toimus kolmapäeva õhtul USA-st alguse saanud rassismivastane toetusmeeleavaldus Black Lives Matter.

Ligikaudu sadakond inimest kogunes Saku Suurhalli ette, et avaldada meelt USA-s puhkenud rahutuste toetuseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meeleavaldus pidi küll esialgu ära jääma kuna parkla omanik oli meeleavalduse vastu. Sündmus sai siiski toimuda ja inimesed tulid kohale nii jalgsi kui ka autodega.

"Aktuaalne kaamera" uuris meeleavaldusel inimestelt, mis põhjusel nad seal osalevad. Peamiselt olid meeleavaldusel osalejad vastu Eestis levinud rassismile ning avaldasid toetust USA protestijatele.

"Kõige suurem põhjus on see, et toetada oma tütre tulevikku, kelle kohta ka see kõik käib. /.../ Ma loodan, et äkki rohkem teadlikkust, et inimesed hakkavad rohkem uurima selle teema kohta ja äkki nad ei ole enam nii ignorantsed kui siiamaani," rääkis Monica.

"Ma tunnen, et see on minu kodanikukohus olla siin ja näidata, et me ei ole nõus vihkamisega. /.../ Ma arvan, et võib-olla Eesti ühiskonnas, et me näitaksime ka, et meid huvitavad need teemad ja et see ei ole lihtsalt niimoodi, et me pühime kõik selle vaiba alla ja arvame, et meil seda ei eksisteeri. On ka meil seda," selgitas Eliise.

"Ma olen mustanahaline. Ma olen mustanahaline brasiillane ja ma tunnen, et me peame näitama inimestele, et see on vale ja me peame näitama oma toetust. Ma arvan, et inimesed Eestis arvavad, et rassism on Ameerika probleem. Nad peaksid teadma, et see on siin, inimesed kannatavad selle käes ka siin. Niisiis näitame inimestele, et see päriselt eksisteerib," ütles Jesus.

Viimane ulatuslikum rassismivastaste meeleavalduste laine sai paari nädala eest alguse USA-s Minneapolises, kus relvitu mustanahaline George Floyd suri pärast seda, kui valgenahaline politseinik ligi üheksa minuti vältel põlvega tema kaelale surus.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: