Palts: EL peaks kinkima Eestile 20 miljardit eurot

Foto: Erakogu

Endine rahandusminister Tõnis Palts käis Vikerraadios välja idee, et Euroopa Liit peaks kinkima Eestile 20 miljardit eurot, et meie stardipositsioon oleks võrreldav teiste riikide võlakoormusest tulenevaga.

"Eestile tuleks kinkida 20 miljardit, ükskõik mis kujul. Sest et Itaaliale on meie ekvivalendis kingitud rohkem kui 20 miljardit. /.../ Alustada sellisest nullstardist, muidu jääb see arutelu igaveseks praegu lauale," ütles Palts (Isamaa) Vikerraadio saates "Välistund".

SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel lisas, et raha ei ole enam akumulatsioonivahend selles klassikalises mõistes nagu ta varem oli ja nagu ta paljude inimeste arvates praegu on.

"Midagi pole parata, raha kui selline pole tänapäeval enam akumulatsioonivahend. Kui koguda rikkust, siis seda rikkust tuleb koguda varades ja seda tõestab asjaolu, et varad, alates kollektsioneerimisväärtusega kelladest kuni tehnoloogiaettevõtete aktsiateni, on liikunud alates 2009. aasta 9. märtsist (keskpankade lõdva rahapoliitika algus - toim) küll väikeste apsudega ja väikeste jõnksudega, aga sisuliselt ainult üles poole," ütles Koppel.

Saates arutati ka, kas mudel, kus raha kogutakse panka, et saada sinna väikest protsenti juurde, töötab veel. Koppel leidis, et see mudel töötab kolme kuu perspektiivis ja kahe-kolme aasta perspektiivis, kuid mitte pikemalt.

"Kohe kui me venitame selle horisondi pikemaks, siis ei," lisas Koppel.

Riigikogu Euroopa asjade komisjoni liige Oudekki Loone (Keskerakond) soovitas riigil ehitada teid ja pakkuda rohkem oma teenuseid hariduse, farmaatsia ja tootmise vallas.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: