Euroopa Komisjon kavatseb 2,7 miljardi eest vaktsiine ette ära osta

{{1592388780000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Komisjon kavatseb 2,7 miljardi euro eest ravimifirmadelt perspektiivikaid koroonaviiruse vaktsiine ette ära osta. See aitaks ravimifirmadel suuremal määral vaktsiinikandidaatide arendusse ja tootmisse panustada ning vähendada seejuures nende äririske.

Euroopa Liidule annab see aga võimaluse osta kiiresti suurtes kogustes vaktsiini kohe kui tõhusa ja ohutu vaktsiinini jõutakse.

Euroopa Liidu riikide tervishoiuministrid andsid komisjonile selleks volitused eelmisel nädalal.

Samal ajal on Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Holland loonud sisuliselt samaks tegevuseks oma ühenduse ja sõlminud juba lepingu AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli arendatava vaktsiini ostmiseks.

Tingimusteks, mille alusel vaktsiinikandidaadid eellepingute programmi valitakse on ühelt poolt teaduslik usaldusväärsus ja võimekus seda kiiresti suurtes kogustes toota, teisalt see, et ravimifirma toodaks vaktsiini Euroopa Liidus. Euroopa Liit tahab tagada vaktsiini kättesaadavuse Euroopas ja ka maailmas laiemalt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: