Autovabaduse puiestee loomine suurendab liikluskoormust mujal Tartus

Tartu sulgeb 28. juunist 6. augustini suure osa Vabaduse puiesteest, et meelitada linlasi rohkem kesklinna aega veetma. Autovabaduse puiestee loomine ja olulise liikluskoridori sulgemine tähendab aga, et suureneb teiste Tartu tänavate liikluskoormus.

Kui muidu on tavaline, et Tartus on suvel erinevate ürituste tõttu nädalavahetustel Vabaduse puiesteel liiklemine raskendatud, siis tänavu suletakse osa teest tervelt 40 päevaks. Sel perioodil on linlastel võimalik autoteel loodavas vabaajakompleksis semudega aega veeta. Kogu liiklus ja ühistransport suunatakse ümber teisel pool Emajõge asuvale Narva maanteele. Linn soovitab südalinna juulis autoga vältida.

"Kui on see liiklus Narva maantee kaudu suunatud, kindlasti tekitab suuremat liikluskoormust Narva maanteele, seetõttu soovitamegi planeerida juba oma sõidud võimalusel veel suurema ringiga Ringtee või Turu tänavate kaudu. Tõesti valida võib-olla natukene pikem tee kui siis rahustatud liiklusega aladel kauem seista," rääkis Tartu liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelis.

Riiamäe autokooli juhataja Kalev Loodi sõnul võiks kaaluda Vabaduse puiestee vaid kellaajalist sulgemist.

"Ma ei usu, et see on hea plaan, sellepärast see võtab täielikult ju koormuse, et üle silla hakkavad ummikud tekkima. Ülikooli tänavale ja sinna päris südalinna tekib meeletu autode mass ja see ei ole südalinna üldse hea lahendus," ütles Lood.

Probleem on ka, et teine oluline linna sissesõit Riia maanteelt on samuti remondis ning liiklus on seal häiritud.

"Riia maanteel toimub remont ja paljud proovivad seda vältida ja kui nad panevad praegu Vabaduse puiestee ka kinni, siis nad tekitavad veel suurema probleemi seal nende ümbersõitmistega ja ümbersõitmised on päris korralikud," lisas autokool Selge juht Madis Ütt.

Martin Nelis ütles, et ühtegi uuringut või analüüsi, mis juhtuks Tartu liiklusega, kui Vabaduse puiestee lõik kuuks ajaks järjest sulgeda, pole linn tellinud, vaid plaanid tehti varasemate suvede kogemuste pealt.

"Arvestades, et juulis on liikluskoormus ka madalam, siis varasematele aastatele tuginedes, noh tipptundidel loomulikult on see suurem teema, aga peame lihtsalt üle elama selle."

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: