Hiina loob Hongkongis riikliku julgeolekuagentuuri

Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/May James

Riigimeedia teatel loob Hiina Hongkongis "riikliku julgeolekuagentuuri", eesmärgiga jõustada tulevast seadust, mis on mõeldud võimuvastasuse piiramiseks erihalduspiirkonnas.

Uus julgeolekuseadus seisab jõustudes kõrgemal mis tahes Hongkongi seadustest, millega see vastuollu võib minna, vahendas Hiina riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Asjast anti teada pärast Hiina kõrge seadusandliku organi rahvakongressi alalise komitee istungit, kus oli arutusel Hongkongi julgeolekuseaduse esialgne kava.

Loodavat Hongkongi julgeolekuagentuuri hakkab juhtima linna tegevjuht ja see saab volitused reageerida julgeolekuohutudele.

Xinhua teatel kriminaliseeritakse peatselt jõustatava julgeolekuseadusega "eraldumine, riigivõimu õõnestamine, terrorism ja kokkumäng välisjõududega", mis ohustab julgeolekut.

Rahvakongressi alaline komitee jõuab seadusega varsti ühele poole, lisas uudisteagentuur.

Hongkongi julgeolekuseadusele on saanud osaks rahvusvaheline kriitika, sest selles nähakse lõppu finantskeskuse vabadustele ja demokraatiale.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: