Lukašenko sõnul kukuks naisterahvas presidendiameti koorma all kokku

Lukašenko kohtumisel Vladimir Putiniga.
Lukašenko kohtumisel Vladimir Putiniga. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Valgevene president Aleksandr Lukašenko selgitas reedel oma varasemat väidet, et riigi põhiseadus "pole mõeldud naisterahva jaoks". Lukašenko sõnul variseks naine põhiseaduse raske koorma all kokku.

"Pidasin silmas seda, et meie põhiseadus on nii keeruline, et isegi mehel on raske seda koormat kanda. Ja kui paneme selle naisterahva õlgadele, siis ta vaeseke kukub selle all kokku. Pidasin silmas seda ning ei öelnud seda mitte sellepärast, et ei pea naistest lugu," tsiteeris Lukašenko sõnu tema pressiteenistus kui ta külastas Kirovi rajooni ning vestles sealsete elanikega.

"Ilma naisteta poleks minust presidenti saanud," ütles ta.

Presidendi mängimine naistevastaseks ei lähe läbi, lisas ta.

Lukašenko pressiteenistuse teatel vastas president publiku hulgast tulnud naisterahva toetusavalduse peale: "Tean kindlasti, et olen teie. Praegu püütakse mind mängida naistevastaseks. Kas mäletate, kuidas ütlesin kunagi, et naine ei või veel saada Valgevene presidendiks? Nimetasin mitmeid põhjuseid, kuid põhiseadus võeti kontekstist välja."

Lukašenko ütles 29. mail külaskäigul Minskis asuvasse traktoritehasesse, et "riigi põhiseadus pole mõeldud naisterahva jaoks".

Valgevene keskvalimiskomisjon oli sunnitud vastama mitmetele küsimustele, mille autorid osutasid Lukašenko sõnade diskrimineerivale olemusele naiste suhtes. Valimiskomisjoni sõnul esindab Lukašenko tema enda isiklikku arvmust ning selle alusel pole põhjust teha hoiatust.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: