Protestijad nõudsid Valgevene suursaatkonna ees õiglasi presidendivalimisi

{{1593432840000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval toimus Tallinnas Valgevene suursaatkonna ees Eestis elavate Valgevene kodanike pikett, kus toetati läbipaistvaid presidendivalimisi.

Ürituse eesmärk oli tõmmata tähelepanu Valgevene probleemidele, sh poliitilistele repressioonidele, tavakodanike ebaseaduslikele kinnipidamistele ning Aleksandr Lukašenko valitsusrežiimile.

Korraldajate kinnitusel protestiti alternatiivsete presidendikandidaatide, aktivistide ja tavakodanike ebaseadusliku kinnipidamise vastu.

"Juba enne valimisi pandi istuma presidendikandidaadid, kellel oli vähegi poliitilist kaalu. Nad istuvad koos oma staabi liikmete ja aktivistidega. Neid piinatakse. Mõned opositsioonijuhid teatasid juba, et kinnihoidmise tingimused on hirmsad. Üks üritas endal veene läbi lõigata," rääkis pikettinud Valgevene dissident Andrei Abozov "Aktuaalsele kaamerale".

"Praegu on inimesed väga ärritunud, vihased, isegi agressiivsed valitsuse peale. See on osaliselt seotud valitsuse poliitikaga viirusevastases tegevuses. Usaldus riigi vastu on purunenud," ütles dokumentalist, Balti filmi- ja meediakooli tudeng Volja Tšaikovskaja.

Valgevene presidendivalimised toimuvad 9. augustil. President Aleksandr Lukašenko on võitnud kõik valimised alates aastast 1991, eelmistel valimistel sai ta 84 protsenti häältest.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: