USA senat kiitis heaks Hongkongi-sanktsioonide seaduse

Meeleavaldus Losa Angeleses Hongkongi toetuseks.
Meeleavaldus Losa Angeleses Hongkongi toetuseks. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

USA senat kiitis neljapäeval heaks seaduseelnõu, millega kehtestab sanktsioonid Hiina ametnikele, kes õõnestavad Hongkongi autonoomiat vastuolulise julgeolekuseaduse kaudu.

Eelõule peab veel heakskiidu andma ka esindajatekoda 

Seadus võimaldab kehtestada sanktsioonid Hiina ametnikele ja Hongkongi politseinikele, samuti pankadele, kes nendega tehinguid teevad.

Hiina välisministeerium tõrjus nädala algupoolel USA ja Euroopa Liidu (EL) hoiatusi Hongkongi uue julgeolekuseaduse osas ja nimetas seda sekkumiseks riigi siseasjadesse.

Hiina kõrgeim seadusandlik organ rahvakongressi alaline komitee teatas järjekordsest kolmepäevasest istungjärgust juuni lõpus, mis tähendab, et Hongkongi vabadusi piirav julgeolekuseadus võidakse juba varsti vastu võtta.

Uudisteagentuur Xinhua teatas pühapäeval, et alalise komitee istungjärk on 28.-30. juunil Pekingis.

Uus julgeolekuseadus seisab jõustudes kõrgemal mistahes Hongkongi seadustest, millega see vastuollu võib minna.

Hiina loob Hongkongis võimuvastase tegevuse piiramiseks mõeldud seaduse jõustamiseks ühtlasi riikliku julgeolekuagentuuri. Julgeolekuagentuur hakkab koguma ja analüüsima luureinfot ning tegeleb riikliku julgeolekuga seotud kriminaalasjadega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: