Tuleva juht: sobiva fondi korral tuleks teise sambasse sissemakseid jätkata

Tõnu Pekk.
Tõnu Pekk. Autor/allikas: ERR

Tuleva juht Tõnu Pekk ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et inimesed ei peaks oma teise sambaga midagi tegema, kui valitud on sobiv fond. Tema arvates oleks riik võinud teise samba sissemaksetest loobumise asemel laenu võtta.

Pekk sõnas, et kõige lihtsam valik on see, et inimene jätkab oma teise samba sissemaksetega. Peki hinnangul ei peaks midagi tegema inimene, kes kogub raha endale sobivas fondis, mille fonditasud on madalad ning kus pole liialt suuri vahendustasusid.

Ta lisas, et kolmas pensionisammas on kasulik säästmiseks. "See on väga lihtne viis, kuidas säästa juurde," ütles Pekk.

Teise pensionisamba pealt kokkuhoitav raha võib riigile ka kulukaks minna. Peki arvates oleks riigil olnud lihtsam laenu võtta, kuid lisas, et ministeeriumite ja poliitika spetsialistid tunnevad asja paremini. "Võimalik, et see on kallis laen, võimalik, et see on ka odav laen. Seda me täna ette ei tea."

Võlakirjadesse Pekk pensionifondidel investeerida ei soovita. "Lihtne seos on see, et ilma riskita ei ole tulu," märkis ta. Ta tõi näiteks Saksa ja Eesti valitsuse null-intressiga võlakirjad ja sõnas, et inflatsioon sööb raha väärtust. "Minu arvates me ei ole nii rikkad, et me saaksime ilma tootluseta endale pensioniks varandust koguda," ütles ta.

Peki hinnangul ei tasu 10 aastat enne pensionile minekut pensionifondide osas pangast nõu küsida, kuna sealsete töötajate palk sõltub sellest, kas neil õnnestub kliendile maha müüa mingi toode. Ta soovitab nõu küsida kohast, kust saab sõltumatut nõu. Selliseid kohti praegu pole, appi võiks tulla riik.

"Loodan, et siin ka riik aitab veidikene edasi, kui ta inimesi suunab aktiivselt koguma, siis ta hoolitseb ka selle eest, et inimestel oleks sõltumatu nõuanne kättesaadav, " sõnas Pekk.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: