Ööpäevaga lisandus üks positiivne COVID-19 testi tulemus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviirus. Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 368 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus üks positiivne testi tulemus.

Rahvastikuregistri andmete alusel elab positiivse koroonaviiruse testi andnud inimene Tallinnas, teatas terviseamet pühapäeval.

Pühapäeva, 28. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi neli inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.  

Haiglates on lõpetatud 388 COVID-19 haigusjuhtumit  375 inimesega.

Pühapäevase seisuga on tervenenud 1818 inimest. Neist 1385 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,2 protsenti), 433 inimese puhul (23,8 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, see tähendab, et ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 105 000 esmast testi, nendest 1987 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult haigelt inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: