Mõlemad Lihula tulistamises viga saanud lapsed on koju pääsenud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1593422640000 | amCalendar}}
Vana raudteetamm, kus tulistamine aset leidis.
Vana raudteetamm, kus tulistamine aset leidis. Autor/allikas: ERR

Mõlemad Lihula tulistamises haavata saanud ja Tallinna lastehaiglas ravil olnud lapsed on praeguseks saanud haiglast välja, teatas pediaatriakliiniku juhataja Reet Raukas.

5-aastane poiss sai haiglast välja 17. juunil. 3-aastane laps pääses haiglast koju juba varem.

Raukas rääkis, et üks lastest sai pihta luusse ning teine sai vigastuse kõhtu. Ta rääkis, et siseorganid sai pihta riivamisi ja nende funktsioonid mõjutada ei saanud.

"Mõlemad lapsed jäävad ka kodus jälgimise alla ja hakkavad mõnenädalase vahega järelkontrollis käima. Luuvigastusega laps peab käima järelkontrollis ortopeedi juures," ütles Raukas.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinholdi sõnul ei ole tulistamise juhtum veel prokuratuuri jõudnud ning politsei tegeleb veel eeluurimisega.

Ta täpsustas, et veel käivad erinevad uurimistoimingud, ekspertiisid ja tunnistajate küsitlemised.

Reinhold ei osanud ka öelda, millal juhtum prokuratuuri jõuda võiks.

"Praegu jätkub selles kriminaalasjas eeluurimine, ühed ajamahukamatest töödest on ekspertiisid. Seda, milliseid tõendeid juhtunu kohta on uurimise käigus kogutud ja millist infot leitud, on võimalik avaldada siis, kui uurimine on läbi," ütles Reinhold.

"Kahtlustatav on jätkuvalt vahi all ja asub praegu Tallinna Vanglas. Kui kahe kuu möödumisel tema vahistamisest ei ole kriminaalasi kohtusse saatmiseks valmis, taotleb prokuratuur vahistamise pikendamist," lisas ta.

32-aastane Mikk tappis 6. juuni õhtul Pärnumaal Lääneranna vallas Lihula lähedal 40-aastase mehe ja 61-aastase naise ning vigastas kolme inimest, kellest kaks olid väikesed lapsed.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: