RKAS näeks jalgpalli sisehalli hoopis Sisekaitseakadeemia läheduses

RKAS-i väljapakutud asukoht jalgpallihallile
RKAS-i väljapakutud asukoht jalgpallihallile Autor/allikas: Kuvatõmmis Google Mapsist

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) tegi Tallinna linnale pakkumise ehitada palju kirgi kütnud Maarjamäe jalgpallihall Kase tn 68b kinnistule. Tallinna linn arvab, et enne analüüsi alustamist peaksid ministeeriumid omavahel kokkuleppele jõudma.

Kase tn 68b kinnistu asub kortermajade vahetus läheduses ning natuke maad edasi Sisekaitseakadeemiast. Lisaks on sinnakanti planeeritud Mustakivi tee läbimurre, kaugele ei jää ka Lasnamäe õigeusu kirik.

RKAS-i kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger ütles ERR-ile, et jalgpallihalli esialgse planeeritud asukoha asemele otsitakse alternatiivset varianti, et lahendus rahuldaks kõiki osapooli.

"Kõnealune kinnistu aadressiga Kase tänav 68b võiks esialgsel hinnangul sobida spordihalli tulevaseks asukohaks, aga ootame ära linna seisukoha," ütles Mäger.

Linn leiab, et pole praeguse vaidluse osapool

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles ERR-ile, et linn ei puutu praegu üldse vaidlusesse ning riik peaks FCI Levadia juhi Viktor Levadaga maha istuma ning lepingu detailid selgeks rääkima.

"Selle kinnistu puhul tuleks teha uus detailplaneering, algust tuleb teha analüüsiga, kas on üldse võimalik sinna ehitada. Mis on maa sihtotstarve, on ta elamumaa, sotsiaalmaa, siin on mustmiljon tingimust. Lisaks tuleb uurida, kas ka elanikud oleks nõus," ütles Novikov ja väljendas pahameelt, et linn sellesse vaidlusesse tiritud on.

Novikov ütles, et riik peaks lepingut Levadaga muutma, kui ei soovi jalgpallihalli memoriaali läheduses näha. Kuid ennekõike peaksid ministeeriumid majasiseselt leidma ühise lahenduse, arvas Novikov.

"Praegu on see lihtsalt, ma ei taha nüüd halvasti öelda, aga poliitiline mõnes mõttes mäng, millesse on vägisi kaasatud RKAS," ütles Novikov.

Abilinnapea selgitas, et selline käitumine on kohati isegi diskrimineeriv.

"Memoriaal ei ole poliitilise kasu lõikamise koht ja on kahju, et nii tehkse," sõnas Novikov.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: